Původně vůbec nechtěla být herečkou. Vystudovala zdravotnickou školu a živila se jako zdravotní sestřička. Jednu dobu dokonce ošetřovala nešťastníky, kteří onemocněli tuberkulózou. Divadlo bylo pouze jejím koníčkem a nikdy si nemyslela, že se jím jednou bude živit. 

Byl to právě její první manžel, scénárista a režisér Pavel Fiala, kdo ji na jeviště přivedl. “Divadlo pro mě byla zábava a něco navíc. Nebrala jsem to vážně a nenapadlo mě, že se tím budu živit. Ani rodiče tomu nepřikládali velký význam. Když už jsem pak dokonce byla v divadle asi čtyři roky, máma se mě ptala, jestli jsem pořád v tom divadle a že je to hrozné,” zavzpomínala pro deník Aha! před lety. 

Společně měla dvojice jediného syna Jakuba, nakonec se jim ale manželství rozpadlo. Herečka s odstupem času sebekriticky přiznala, že na rozvodu měla poměrně velký podíl ona sama. 

V mládí měla spoustu milenců

Nikdy prý nebyla ten typ, který by dokázal vytvářet teplo rodinného krbu a nebyla příliš pečující. Kromě toho prý navíc měla dost milenců, a to i v době, kdy byla vdaná. I přes to ale měla po rozchodu se svým bývalým mužem skvělý vztah a až do jeho smrti zůstali přáteli.

K oltáři šla ale ještě jednou. Tentokrát se provdala za zvukaře, ani tento svazek jí ale nakonec nevydržel. “Kamarádím se s jeho manželkou i dětmi. Navštěvujeme se, a když to trochu přeženu, tak musím říct, že jsme dobrá rodina,” popsala Uršula Kluková otevřeně. 

Znovu už se v každém případě vdávat nechtěla, přestože na pánskou společnost nezanevřela. Partnera nějakou dobu vytrvale hledala, nakonec ale od tohoto úmyslu upustila. 

Nyní žije sama s kočkou

“Na schůzky nechodím. Zvykla jsem si na to, že dělám jenom to, co se mi líbí. Když má člověk partnera, musí se přizpůsobovat a mít ohled na toho druhého. A to už se mi nechce,” vysvětlila, co ji ke změně postoje přivedlo. 

Dlouhé roky tak žije sama. Společnost jí dělá její kočka a donedávna také pes, s tím se ale před časem rozloučila navždy. Po jedenácti letech totiž odešel do zvířecího nebe. 

Po čtyřnohém společníkovi se jí ale stýská, a tak prý uvažuje o tom, že by si pořídila nového chlupatého parťáka. Nebude to ale prý jednoduché. “Mám ještě kočku, která to bude muset schválit. Kočka je už stará, je jí 11 let a budeme se obě těšit na nového kamaráda, ale zatím ho ještě nemáme,” prozradila pro Extra.cz s tím, že nejvíce by si přála ovčáka a nebo dogu. 

Její syn je vlk samotář

V jejím domě jí náladu nezlepšuje ani smích vnoučat. Ta jí totiž její dospělý syn Jakub nedopřál a podle jejího názoru k tomu už ani nedojde. 

“Já si myslím, že syn na to ani nemá, aby měl rodinu. Tak jsem ráda, že se do ničeho nehrne. Nemá na to, aby se o děti staral, není otcovský typ. Je jen sparťan. Ani mě to nemrzí, že nejsem a nebudu babička,” řekla Kluková pro Blesk.cz.

Její syn je rozvedený a novou partnerku si zatím nenašel. Podle své maminky je spíše samotář, a tak k ní na svátky a nedělní návštěvy nyní jezdí sám. Podle všeho si ale ti dva spolu i tak skvěle vystačí.

Související články