Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Univerzální kamarádka Jennifer Aniston

Zdroj: Profimedia.cz

Přestože Jennifer Aniston (39) je jednou z nejsledovanějších hollywoodských celebrit, stále si udržuje image obyčejné holky, díky níž kdysi získala roli Rachel v seriálu Přátelé.

Když se v roce 1994 připravovala výroba seriálu Přátelé, Jennifer Aniston neměla roli Rachel ani zdaleka jistou. Byla v postavení náhradnice, takže když se natáčely záběry doprovázející znělku – ono rozjařené šplouchání šestice přátel ve fontáně – účinkovala pouze v polovině z nich. Tehdy ovšem netušila, že je momentálně v sázce celá její budoucí kariéra. Netušil to ostatně ani nikdo jiný. „Nikoho tehdy nenapadlo, že se z Přátel stane takový hit. Ale zaplaťpámbu za to,“ konstatuje.

Zdroj: Profimedia.cz

Sladký život Brada a Jen

Během deseti let vysílání Přátel se Jennifer proměnila v ostře sledovanou celebritu, o což se zasloužil nejen seriál, ale především její manželství s Bradem Pittem. Publicitě se ostatně nevyhýbali – jejich svatba stála milion dolarů, padlo na ni celé pole řezaných květin a velkolepou oslavu završil ohňostroj nad Tichým oceánem. Teprve později si začala uvědomovat, že možná není dobré být permanentně v hledáčku bulvárních i nebulvárních fotografů. „Stáli jsme na piedestalu, ale byli jsme manželé jako všichni ostatní,“ tvrdí Jennifer. „Jednou jsme se doma v televizi dívali na pořad, nazvaný Je skvělé být Brad a Jen. Bylo to o nás, jak jedeme do Skotska a do Řecka a máme dva barevně sladěné džípy. Já jsem na některých místech, která jsme podle nich navštívili, nikdy ani nebyla, vůbec to nebyl můj život. Koukali jsme na to a říkali si: ,Jo, to musí být fakt paráda, být Brad a Jen.´“

Temnější stránky života celebrit si Jennifer naplno uvědomila až poté, co se její manžel během natáčení filmu Mr. And Mrs. Smith zamiloval do kolegyně Angeliny Jolie a spolu s Jennifer krátce nato ohlásili rozchod. Vypukl novinářský hon na opuštěnou manželku, která navíc musela skousnout nesčetné fotografie „Brangeliny“ procházející se na plážích v nejrůznějších exotických končinách a chovající v náručí malého Maddoxe (ano, je to s podivem, ale před pouhými třemi a půl lety měla Angelina Jolie jen jedno jediné dítě!). Jennifer si tehdy před novináři uložila bobříka mlčení, i když to pro ní bylo takřka nesnesitelné: „Jsem ukecaný člověk. Mám potřebu se z problémů vymluvit. Nemluvit o něčem je pro mě skoro nemožné,“ říká.

Zdroj: Profimedia.cz

Obyčejná holka

Skončil seriál, který z ní udělal hvězdu. Skončilo manželství, které z ní udělalo hvězdu ještě větší. Bylo to jako v nějaké společenské hře: vracíš se na startovní políčko! Jennifer začínala od nuly, i když pochopitelně měla v ruce mnohem více trumfů, než když stála na startovní čáře poprvé. Rozhodla se znovu zúročit svou image „obyčejné holky“ (která ovšem vypadá podstatně lépe než většina skutečných obyčejných holek). Z filmů, které v následujících letech natočila, byly nejlepší ty, ve kterých si zahrála role vzdáleně příbuzné seriálové Rachel: normální holku vyzbrojenou pro život suchým humorem. Ve filmu Hodná holka si zahrála pokladní ze samoobsluhy, která svou nespokojenost v životě řeší románkem s mladým loserem, v hořké komedii Zbožňuju prachy hrála uklízečku s bohatými kamarády. „Tyhle role mám ráda,“ říká. „Jsou jako ze života. Lidi si mohou říct – přesně s takovým klukem jsem chodila, nebo tohle je celá moje máma.“

Kdoví proč ji pronásleduje fáma, že její filmy nevydělávají. A fakt je, že thriller Hra s nevěrou (ve kterém si Jennifer poněkud pomýleně zahrála intrikánskou femme fatale) a romantická komedi Co je šeptem… si u pokladen opravdu nevedly moc slavně. Ale ve skutečnosti je Jennifer – která bere za film na hollywoodské poměry celkem skromných 8 milionů – nejvýdělečnější americkou herečkou: podle žebříčku časopisu Forbes se producentům za každý dolar, který do ní investují, vrátí celých 17 dolarů (na snímku v právě natáčeném filmu - romantické komedii, kde hraje s Owenem Wilsonem).

Zdroj: Profimedia.cz

Všechno je skandál

V posledních letech se z ní ovšem, přinejmenším pokud jde o bulvární novináře, stala poněkud tvrdší hráčka než v minulosti. Poučila se: „Dřív jsem se daleko víc starala o to, co si kdo o mně myslí nebo říká nebo píše. Ale potom, co se celý můj život ocitl pod mikroskopem, se to změnilo.“ Vztah k médiím se ostatně stal také hlavním důvodem její roztržky s jejím nynějším přítelem, zpěvákem Johnem Mayerem, s nímž se během letošního roku několikrát rozcházela a znovu dávala dohromady. Už když spolu začali chodit, John to v dubnu vykecal celému světu v naivní snaze novináře uchlácholit: „Poslyšte, není to žádný skandál, není to žádné velké téma, není to žádný problém a nepotřebuje to váš každodenní dohled.“ (Jenže každý, kdo zná mentalitu papparazziů, by mu už tehdy vysvětlil, že všechno, co se týká Jennifer Aniston, je skandál a velké téma a problém a rozhodně se to neobejde bez každodenního dohledu bulváru.) A když se potom v srpnu načas rozešli, John to opět bezelstně zveřejnil, tentokrát na internetu: „Nechci plýtvat časem toho druhého, když vím, že náš vztah není v pořádku,“ napsal na svých webových stránkách. Nyní jsou tedy John a Jen opět spolu. Ale vlastně je to jedno. Protože ať se mezi nimi stane cokoliv, Jennifer Aniston zůstane především univerzální kamarádkou, která, i když se pohybuje v nejvyšších patrech Hollywoodu, bude vždycky tak trochu jednou z nás.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU