Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak vypadají krásky z prvních bondovek: Bohužel stárnou jako všechny smrtelnice

Bond girl
Bond girl
Zdroj: Profimedia
Bond girl

Zatímco ke starým bondovkám je čas poměrně milostivý, k jejich představitelům je naopak vyloženě krutý nebo, chcete-li, spravedlivý. A nejvíce to odnášejí ženy, které měly za úkol ve filmech s agentem 007 především zdobit.

Jejich slávu většinou už odnesl čas, stejně tak mladistvý vzhled a hladkou pleť. Herečky, které se objevily po boku nepřemožitelného agenta, měly různý život, ale pro většinu znamenala role v bondovce vrchol kariéry.

Francouzska Claudine Auger (78) patřila v 60. letech k vyhlášeným kráskám, její fotky se objevily také v Playboyi. V bezvýznamných rolích se utápěla až do 90. let, kdy herectví pověsila na hřebík.

Anglická herečka Shirley Eaton (82) zazářila v bondovce Goldfinger. Herectví se věnovala pak už jen pět let, v roce 1969 dala definitivně přednost rodině a dětem.

Bond girl

Rodačka z New Yorku Barbara Bach (72) se také objevila v pánském časopise, ale herectví dala sbohem už v roce 1986. Pět let předtím si vzala za manžela někdejšího bubeníka Beatles Ringo Starra.

Maud Adams (74) pochází ze Švédska a je jedinou ženou, která si zahrála hned ve třech bondovkách, vždy po boku Rogera Moorea. Herectví se věnovala až do 90. let. Od roku 1999 je podruhé vdaná. Žádné děti ale nemá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky