Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Uma Thurman a Kill Bill: Zajímavosti z natáčení, chyby a další pikantnosti

Uma Thurman
Uma Thurman
Zdroj: Profimedia
Uma Thurman

Thurman (50) se narodila 29. dubna 1970. Nepatří mezi prvoplánové krásky a střeží si soukromí, přesto se dokázala prodrat mezi nejlepší herečky současnosti.

Kill Bill

Quentin Tarantino (57) a Uma Thurman se shodli na tom, že je třeba natočit film, který by uctil sedmdesátkové kung-fu bijáky. Scénář vznikal šest let a měl 220 stran.

Režisér měl v hledáčku japonskou herečku. Lucy liu (51) ho ale zaujala natolik, že změnil scénář a ušil jí roli na míru.

Uma Thurman neměla s kung-fu filmy zkušenost a dostala za úkol shlédnout tři snímky - Dip huet seung hung, Coffee a Pro hrst dolarů.

Při scéně v kostele uprostřed pouště je na moment v rolích kazatelů vidět Samuel L. Jackson (71) a Bo Svenson (79).

Scéna s vedví rozetnutým baseballovým míčkem není filmový podvod, ale opravdový trik s katanou, který předvedla kaskadérka Zoë Bell (41).

Chiaki Kuriyama (35) alias Gogo se oháněla řemdichem neobratně a ránu schytal sám režisér Tarantino.

Snaha neprozradit Nevěstino jméno byla marná, v krátkém záběru na letenku do Okinawy je jasně vidět - Beatrix Kiddo.

Během natáčení se spotřebovalo přes 1700 litrů umělé krve a velká část padla při bitvě s Crazy 88.

Uma Thurman

V dětství a během dospívání se potýkala s posměchem a čelila šikaně. Byla vysoká, hubená, měla velký nos a chodidla. Lidé si na ni ukazovali a doporučovali jí plastickou operaci.

Její otec Robert Thurman (78) je profesorem buddhismu a všechny děti (Umu i její tři bratry Gandena, Mipama a Dechena) pojmenoval podle postav z buddhistické mytologie. Když žila rodina v Indii, navštívil jejich dům Dalajláma.

Po shlédnutí filmu Kill Bill se může zdát, že se herečka ničeho nebojí. Má ale panickou hrůzu z uzavřeného prostoru a trpí klaustrofóbií. Štěstí, že ji ve filmu nepohřbili zaživa.

Herečka je posedlá rtěnkami a má jich doma přes osm tisíc. Za jeden rok je za ně schopná utratit padesát tisíc dolarů (jeden milion korun)

Thurman má tři děti. Levona a Mayu má s hercem Ethanem Hawkem (49). O dceru Lunu ale musela bojovat, protože Arpad Busson (57) ji nařkl z alkoholismu a psychické lability.

Pověst

V roce 2017 byla Thurman jedním z hostů festivalu v Karlových Varech. Na červeném koberci se objevila se všemi dětmi, ale k personálu se chovala velice arogantně. Nikdo ji nesměl fotit z bližší vzdálenosti než pěti metrů a po předávání cen na ni Casey Affleck (44) a James Newton Howard (68) čekali před fotostěnou marně.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky