Postava Vlastimila Peška je v seriálu od samotného začátku. Jeho dějová linka se časem mění. V jednom období seriálu se skoro celý děj točil kolem rodiny Peškových. Nyní jsou spíše na vedlejší koleji. Nejvýraznější postavou této rodiny byla dcera Peška Klára.

Dvě životní lásky a rodinné trable

Vlastík Pešek je v seriálu od roku 2005. Mimo starost o bytový dům si vyzkoušel i práci jako školník na místním gymnáziu. Prošel si i aférou kvůli údajné spolupráci s StB.

Pořádně zabrat mu dala i vnučka Adriana, která prováděla nejrůznější eskapády. Například dealovala drogy.

V té době byl Pešek vdovec. Do jeho života se připletly rovnou dvě lásky. Jednou z nich byla učitelka Miriam. Jejich vztah příliš dlouho nevydržel. Tu pravou našel v Amálce, s kterou se dokonce oženil.

Období štěstí střídalo období smutku. Vlastimil přišel o dceru Kláru, s kterou měl velmi komplikovaný vztah. Dcera spadla ze schodů a umřela. Pešek se roky trápil kvůli tomu, že s ní nedokázal napravit vztah.

Jak to tak bývá, něco končí a něco začíná. Po počátečním odmítání tak přijal do rodiny i nalezeného tátu vnučky Evžena Šmýda, který je bývalý alkoholik.

Právě Adrina a celá rodina Peškových mu z problémů pomohla. Evžen v současné Ulici našel štěstí po boku zubařky Blanky.

Druhou šanci dal Pešek i své sestře Marii. Nějaký čas s ní řešil i její homosexuální orientaci. Ji i její partnerku nakonec přijal s otevřenou náručí.

V posledních měsících se kolem Peška a jeho rodiny už hlavní dějová linka příliš netočí. I tak ho ovšem diváci vidí například alespoň v hospodě, kde popíjí své oblíbené pivo. Často tráví volné chvíle i na rybách.

V Ulici se potkává se svou neteří Kristýnou Hrušínskou, která v seriálu ztvárňuje postavu Vandy Veselé. Její seriálovou maminkou je Miluše Šplechtová, která je její máma i ve skutečném životě.

Pohádkový plat a snová práce

V době největší slávy Ulice v roce 2014 si Hrušínský přišel na 13 000 Kč za jeden natáčecí den. V měsíčním přepočtu to bylo něco přes sto tisíc korun.

Kvůli své roli v seriálu Ulice odmítá už roky další pracovní příležitosti. „Pořád mě Ulice baví! A jak to vydržím? Když jsem u divadla vydržel přes padesát let a padesát let točím i filmy, tak snad vydržím ještě dalších pár let v Ulici,“ přiznal pro AHA! herec.

Související články