Kvůli Ulici vzniklo hned několik hereckých hvězd. Seriál pomohl ke startu kariéry například Patricii Pagáčové nebo Jakubovi Štáfkovi. Oba zmínění Ulici postupem času opustili.

Jiní již kultovnímu seriálu zůstávají stále věrní i po více než osmnácti letech natáčení. Mezi takové patří například představitelka Vilmy Nyklové, Jaroslava Obermaierová. Pozadu nezůstává ani její seriálový syn Lumír Nykl, kterého hraje Václav Svoboda. Už jako devítiletý hoch se objevil v Ulici Matyáš Valenta. Do seriálu se po mateřské dovolené vždy vrací i Aneta Krejčíková.

Drbna Nyklová

Postava Obermaierové si v seriálu zažila hned několik bolestivých okamžiků. Za roky v Ulici si prošla ztrátou dvou manželů i nemocemi. Tvůrci pro ni měli dokonce nachystaného třetího manžela, to ovšem herečka zatrhla. Její první seriálový manžel byl herec Bronislav Poloczek, druhý zase Stanislav Zindulka. Oba dva jsou po smrti i v reálném životě. „Já už jsem tam pohřbila dva manžely, napřed v tom seriálu – a oni pak umřeli. Já říkám, nedávejte mi už chlapa, protože jsem jak černá vdova,“ řekla herečka. „Oni zase chtějí chlapa a já už říkám, že na to nemám fyzicky. Prostě si myslím, že v určitém věku nemá být styk,“ trvá si na svém.

Ulici ovšem jen tak neopustí. V rozhovoru pro Extra přiznala, že by jí důchod na život nevystačil. „Mám i jinou práci, dělám i divadlo. Je to ale samozřejmě příjemné, protože všechno je drahé jak prase. Když ještě můžu pracovat, je to fajn. Ale peníze z Ulice nejsou pro mě to nejpodstatnější. Není to tak, že bych tam chodila jen kvůli nim.“ Populární herečka stárne s opravdovou grácií. Od začátku vysílání Ulice se téměř nezměnila. Zůstala věrná svému účesu, jen vrásek jí pár přibylo.

Rodinný vztah

Václav Svoboda, který je v seriálu také od úplného začátku letos oslavil šedesáté narozeniny. Představitel Lumíra na Ulici nedá dopustit. S kolegy se schází i mimo natáčení. „Dobře, mám kolem lidi, v naší dějové lince, že si rozumíme, slyšíme na sebe. Sejdeme se i mimo, jdeme třeba na pivo,“ prozradil v rozhovoru pro Novinky.

Díky Ulici má blízko k herečce Obermaierové, která hraje v seriálu jeho maminku. Téměř rodinný vztah mají i ve skutečnosti. „Jó, je moje adoptivní matka. Hlídám ji a furt radím. Ona neumí říct ne, což je hezká vlastnost u hezké ženské, když je mladá, ale teď mluvím o práci. Přijde za mnou, že dostala nabídku. A já na ni - „Vyser se na to, potřebuješ to? - „No, nepotřebuju.“ - „Seš na tom zdravotně dobře?“ -„Nejsem.“ - „Tak se na to vyser!“ - „Děkuju ti, kdybych tě neměla, snad bych to vzala.“ Klidně jede na zájezdy kvůli dvěma tisícovkám, třeba do Českého Těšína. Vrátí se ve čtyři ráno a za dvě hodiny točí! Naštěstí s tím už přestala, zájezdy vůbec nebere,“ prozradil o vztahu se svou seriálovou matkou.

Svoboda si je vědom toho, že řada kolegů Ulici opustila kvůli stereotypu. On to ovšem v plánu rozhodně nemá. „Naopak, já to mám teď tak, že bych nejradši praštil s divadlem a točil jen Ulici. Dělám divadlo 47 let, nejsem ctižádostivej, nemám nesplněné role. Vůbec! Natáčení Ulice mě zachránilo. V lockdownu mi peníze vydržely čtyři měsíce. Úplně jsem vyschnul, kdyby se nezačala točit, začnu si na starý kolena půjčovat. Možná bych jezdil s Rohlíkem.“

V seriálu nejdříve hrál pořádného grázla, který by pro peníze a úspěch udělal cokoliv. Nyní je Lumír Nykl kladnou a pozitivní postavou. Zatímco charakterově se změnil, fyzicky ne. Ve svém soukromém životě bojuje Svoboda s váhou. Když už zhubne, tak mu dlouho pevná vůle nevydrží. Kila navíc k němu už ovšem zkrátka patří.

Vyrůstání s Ulicí

Matyáš Valenta začal hrát v Ulici už v devíti letech. Jeho postava František Hrubý postupem času stárne a je z něj dokonce už i zasloužilý tatínek. I přes stále angažmá v jednom z nejoblíbenějších seriálů o další herecké kariéře neuvažuje.

„To je právě dané tím, že v herectví nevidím svoji budoucnost. Kdybych chtěl být herec, taky bych musel z Ulice odejít, abych nebyl jen v té jedné škatulce a dostal i jiné role. Ale já se mu, jak jsem už řekl, věnovat nechci. Vždyť jsem se nedostal ani na DAMU,“ objasnil svůj postoj k herectví. „Když jednu roli hrajte takhle dlouho, zaškatulkujete se. A pak je těžší získávat další role. Kdybych tedy plánoval hereckou kariéru, s největší pravděpodobností bych z Ulice už dávno odešel,“ přiznal v rozhovoru pro Aktuálně.

Na mateřskou a zpět

Další postavou, která se objevuje v Ulici od samotného začátku je Gabriela Pumrová. Módní návrhářku Gábinu hraje Aneta Krejčíková. Ta z Ulice zmizela v době, kdy byla těhotná. V seriálu její pauzu vymysleli tak, že se Gábina odstěhovala na čas do Berlína, kde pracovala. V Ulici bojovala nejprve s neplánovaným otěhotněním s Hynkem Urbanem, jenž byl tehdy jejím učitelem na gymnáziu. Poté zápasila se zákeřnou rakovinou a nyní je konečně šťastná po boku policisty Jirky Hermana.

Krejčíková si prošla během natáčení obrovskou vzhledovou proměnou. Z holky krev a mlíko je nyní velmi hubená žena. Aneta dokonce podstoupila úpravu prsou. Své velké poprsí si nechala zmenšit. V posledních letech také zjemnila své blond vlasy do přírodnějších tónů a nechala si střihnout trendy ofinu. Představitelka Gábiny vypadá lépe a lépe.

Související články