Tereza Bebarová

Tereza Bebarová hrála Ukrajinku Světlanu tak přesvědčivě, až si někteří diváci nebyli jistí, jestli herečka vůbec pochází z Česka. Když pak loni scenáristé její postavu úplně vyškrtli, byl to pro ni velký šok. Časem se ale s vyhazovem srovnala a našla si spoustu nových aktivit. „Nakonec jsem byla velmi ráda, i když první reakce byla lítostivá. Spíše to bylo o tom, že jsem ztratila patnáct let života. To jsem prožívala,“ uvedla pro Expres Bebarová, která nedávno začala šéfovat novému magazínu o bydlení.

Rudolf Hrušínský ml.

Jednou z nejoblíbenějších postav je bezesporu vlídný a laskavý domovník Pešek v podání Rudolfa Hrušínského. Herec ale trpí úbytkem červených krvinek a podle lékařů by se měl více šetřit. Jenže Hrušínský by si svůj život bez seriálu už ani neuměl představit. „Pořád mě Ulice baví! A jak to vydržím? Když jsem u divadla vydržel padesát pět let a padesát pět let točím televizi a filmy, tak snad vydržím ještě dalších pár let v Ulici,“ řekl odhodlaně pro deník Aha!. „Je vidět, že Ruda se nezapře, má to v genech po otci, ten také pracoval do padnutí. Takoví my herci jsme. Hlavně ať se to Rudovi nevymstí, ta pracovitost,“ dodala pro ahaonline.cz starostlivě jeho kolegyně Jaroslava Obermaierová.

Ilona Svobodová

I když má za sebou desítky divadelních rolí a je vynikající dabérkou, největší popularitu jí stejně přinesla role Jitky Farské v Ulici. Tam hrála patnáct let a mezi tvůrci prý měla od začátku dobrou pozici. „Když toho mám jinde moc, poprosím, jestli by pro mě psali trošku míň,“ řekla Svobodová před časem pro časopis Blesk pro ženy. A protože měla herečka těsně před pandemií naplánovaná tři divadelní představení, poprosila tvůrce, jestli by jí dali malou pauzu. Pak toho nejspíš litovala, protože najednou kvůli koronaviru přišla o veškerou práci. Teď už ale zase hraje na prknech, která znamenají svět, a věnuje se svým nejbližším.

Jaroslava Obermaierová

Je vidět, že herečka Jaroslava Obermaierová si roli drbny Nyklové užívá opravdu plnými doušky. Na place je pořád jako doma, a přestože ji občas potrápí zdravotní problémy, vždycky udělá všechno pro to, aby byla připravená točit. Nedávno musela do nemocnice, protože se jí na chalupě udělalo zle. Vyletěla jí teplota, a proto ji známý raději odvezl na vyšetření. Dostala kapačky, ale po pár dnech už zase spěchala zpátky do hostivařských ateliérů, kde seriál vzniká. „Možná že to způsobily i ty výkyvy počasí. Zlepšilo se to,“ řekla pak pro deník Aha!.

Jana Sováková

Původně Jana Sováková v seriálu Ulice platila za pořádnou potvoru. „Ingrid byla zpočátku cílevědomá, chladná a ambiciózní mrcha. Dopouštěla se věcí, které už byly hodně přes čáru,“ popsala svou roli pro Super herečka, která má vystudovanou výtvarnou školu, a proto se živí také jako tatérka. Do seriálu se vrátila loni po sedmi letech. A prý si užívá hlavně to, že Ingrid se snad poučila ze svých chyb a prošla určitým vnitřním vývojem. „Přestala intrikovat a stala se z ní relativně normální ženská, jejíž pohnutky jsou možná drsné, ale pochopitelné,“ dodala Sováková.

Zdena Hadrbolcová

Práce na seriálu Zdenu Hadrbolcovou i po mnoha letech natáčení pořád baví. „Vyhovuje mi to! Je to rychlé, hektické, ale zvládám,“ řekla Hadrbolcová pro Aha!. Jediné, co herečce dělá trochu problémy, je brzké ranní vstávání. „Je to hrozné, až vražedné, ale když tu práci milujete, tak se tomu přizpůsobíte,“ popsala Hadrbolcová a doplnila, že natáčecí směny trvají dvanáct hodin a někdy i déle. „Když pak mám pár dní volna, odpočívám a nic jiného nedělám,“ upřesnila Hadrbolcová, která v Ulici hraje pekařku Růženku a zároveň nejlepší kamarádku proradné Vilmy.

Patricie Pagáčová

Když Patricie Pagáčová po patnácti letech odešla z Ulice, hodně fanoušků její rozhodnutí nemohlo vůbec pochopit. Herečka ale nechtěla být zaškatulkovaná v jedné roli a cítila, že přišel čas na změnu. Aby Patrika divákům dokázala, že umí být přesvědčivá i v jiných projektech, kývla na nabídku Novy a stala se porotkyní soutěže Česko Slovenská SuperStar. „Beru to jako přechod na úplně novou roli. Bylo mi jasné, že lidi to nebudou pobírat a nebudou s tím v pohodě. Já doufám, že moje účast je přesvědčí o tom, že tam jsem správně,“ uvedla umělkyně pro Aha!. Pěvecké talenty bude mimochodem Patricie vybírat i v dalším ročníku, který se právě chystá. Na natáčení nových dílů si herečka s sebou už bere dceru Bibianu, která se jí narodila letos v květnu.

Matyáš Valenta

Matyáš Valenta, který hraje adoptovaného Frantu, divákům Ulice vyrostl přímo před očima. V seriálu totiž účinkuje od jeho začátků, kdy mu bylo pouhých devět let. Kromě toho se ale nadaný mladík objevil ve snímcích Rafťáci a Maharal – Tajemství talismanu, zahrál si v několika divadlech a zkusil i dabing. „Nemám formální herecké vzdělání a tenhle handicap mi stojí v cestě. Nejde jen o to, trefit se postavě do úst, ale ještě k tomu něco hlasově zahrát, což je pro mě skutečně obtížné,“ řekl pro Super. Matyáše ale baví práce na audioknihách, které načetl už tři.