Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Účesy pro zralé ženy z polodlouhých vlasů, které umí ubrat několik let

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (18)

Střední délka vlasů spojuje výhody krátkých sestřihů a dlouhých loken. Dlouhé vlasy vyžadují náročnou péči, aby nevypadaly zplihle a netřepily se jim konečky. Ty krátké zase působí trochu klukovky a nic s nimi neuděláte. Zato polodlouhé někam po ramena či po lopatky jsou tak akorát.

Máte-li vlasy od přírody vlnité a vždycky jste si přála rovné, odložte žehličku a přestaňte se trápit, protože vlny jsou v módě. Objem je žádoucí zejména ve středním věku, kdy vaši tvář začínají zdobit první vrásky. Všimněte si, že ulíznutý účes nechává obličej více vyniknout, zatímco lokny od něj pozornost odvádějí.

Jemné vlasy se dají snadno zvlnit kulmou, ale chcete-li k nim být šetrnější, můžete si je na noc splést do copu. Více copánků učiní vlasy krepaté, zatímco jeden či dva copy je jen lehce zvlní a nadýchají. Jde o velmi starý postup, jehož výhoda spočívá v tom, že vlasy nevystavujete vysoké teplotě, a tak je neničíte. Ráno stačí vlasy rozčesat a zafixovat lakem, aby byl váš účes krásný.

Jestliže máte vlasy nepoddajné jako hřebíky, zvolte nadčasové mikádo. To dnes už vůbec nemusí vypadat jak paruka Umy Thurman z Pulp Fiction, jeho variací existují desítky. Kadeřnice vám ho může například stupňovitě sestříhat, což vlasy zregeneruje a přidá jim na objemu. Asymetrické sestřihy navíc působí mladistvě.

Co se týče barvy, sázejte na přirozenost; dosáhnete ji jemným melírem provedeným technikou balayage, přičemž základní tón přibližte původní barvě vlasů.

Dopřejte svobodu neposlušným pramínkům

Asymetrie a nepravidelné vlny dodávají účesu neformální, svěží vzhled, který své nositelce automaticky ubírá léta. Pokud vlasy stáhnete skřipcem nebo si vytvoříte drdol, nebude žádná tragédie, když několik pramínků zůstane z účesu vyčnívat. Naopak, ležérní a zdánlivě nedokonalý účes přinese ten nejlepší efekt: originalitu a mladistvou nespoutanost.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky