Žádná striktní pravidla, jak by si měly ženy ve středním věku upravovat vlasy, neexistují. Přesto, že je krása individuální, některé střihy vlasů neudělají velké části dam dobrou službu, zatímco jiné dokáží vyzdvihnout přirozený půvab. Padesátku vnímá řada dam jako určitý milník a mají potřebu ve svém vzhledu udělat radikální změnu. Než se ale k takovému kroku rozhodnete, je dobré vše důkladně zvážit, abyste se vyhnula módní katastrofě.

Zatímco pro některé ženy může být krátký střih “pixie” elegantní a stylovou volbou, pro ženy po padesátce nemusí být nejlichotivější. Krátké střihy mohou totiž zvětšit obličej a upozornit na případné vrásky nebo změny na pleti související s věkem. Proto je dobré zohlednit to také při volbě účesu a realisticky posoudit, zda obličeji prokáže dobrou službu.

Krátké vlasy mohou vypadat jako květák

Krátký a kromě toho zvlněný sestřih v minulosti nesedl například herečce Pamele Anderson, která rázem začala působit jako teta ze sousedství. Pokud se proto rozhodnete pro zkracování vlasů, mnohem vhodnější volbou je tak například klasické mikádo, které je elegantní, ale působí stále žensky a šik.

Další problematickou volbou mohou být také příliš dlouhé a rovné vlasy. Se správnou péčí totiž mohou být krásné, ale bohužel jsou také náročné na údržbu a vyžadují mnoho úprav, aby vypadaly co nejlépe. Pokud tedy žena v pokročilejším věku stále touží zachovat si dlouhé vlasy, může jí spíše prospět účes po ramena, který je sestříhán v postupných vrstvách.

Dlouhé vlasy sluší například herečce Helen Mirren, která je udržuje zvlněné a vzdušně prostříhané. Často je také upravuje do různých rebelsky rozevlátých drdolů. Pokud ale nemáte jistotu, že budete mít skutečně dostatek času, abyste kštici věnovala dostatečnou péči, je lepší se této délce vyhnout.

Culík podporuje padání vlasů

Při stylingu může nastat problém, pokud se ženy v letech rozhodnou učesat si vlasy do příliš vysoko posazeného a utaženého culíku. Kůže se při tom nepřirozeně napne a může deformovat tvář. Kromě toho mnohdy odhalí nepříliš slušivě vypadající kouty, které se většina lidí bez ohledu na pohlaví většinou snaží spíše skrývat. Utažená gumička navíc může mít nepříznivý vliv také na vypadávání vlasů, což je něco, čemu se je lépe vyhnout, pokud se již zmiňované vysoké čelo začíná tvořit.

Tohoto jevu si lze čas od času všimnout u herečky Sarah Jessicy Parker, která je známá tím, že je fanynkou přirozeného stárnutí a své nedokonalosti bere s grácií. Culík ale i přesto patří mezi úpravy vlasů, které jí ale lichotí.

Dobře zvolená barva na vlasy dokáže divy. Ať už jde o zakrytí šedin, nebo naopak jejich zvýraznění a vytvoření nyní módního stříbrného odstínu. Příliš tmavá barva ale může zvýraznit vrásky, zatímco až moc světlý odstín dovede zralejší pleti dodat mdlý nádech. Proto je vhodné se poradit se zkušenou kadeřnicí, která pomůže vybrat to nejlepší.

Související články