Stejně jako u oblečení se opakují i trendy vlasových střihů. Inspiraci můžete najít u celebrit, pro které je sledování nejnovějších trendů denním chlebem. Nezapomeňte se o finálním rozhodnutím poradit se svou kadeřnicí. Záleží na typu, kvalitě vlasů a také tvaru obličeje. Hlavním důvodem zkracování vlasů je praktičnost. Kratší střih oceníte hlavně kvůli jednodušší údržbě.

Trendy střihy

Čtyřicet let není dvacet. A to nejen díky změně metabolismu, přibývajícím počtem vrásek, ale i kvalitou vlasů. Najdou se samozřejmě i takové ženy, které nedají na své dlouhé vlasy dopustit. Mezi ty patří například dvaapadesátiletá herečka a moderátorka Dana Morávková nebo šedesátiletá herečka Ivana Chýlková.

Letošní rok jsou trendy sestříhané účesy. V ikonickém střihu přišla na předávání Zlatých globů Jennifer Aniston. Ta oprášila verzi účesu, kterou nosila v seriálu Přátelé. Už tehdy z těchto vlasů šílela nejedna fanynka. Správně sestřižené vlasy dělají především dokonalý objem.

Mezi trendy stálice patří rozhodně bob po vzoru Victorie Beckhamové. Delší vlasy vepředu a kratší vzadu perfektně vytvarují hlavu a dodají každé ženě eleganci.

Dalším lichotivým střihem je mikádo. To sluší převážně ženám s kulatým obličejem. Důkazem toho je moderátorka Miluše Bittnerová. Ta v blonďatém mikádu vypadá perfektně. Často ho stylizuje do lehkých vln.

Pro ženy s výrazným čelem je ideální ofina. Pozor ovšem na volbu správné ofiny. Rovný střih už dávno není trendy. Delší ofina sestříhaná postupně dodá vašemu účesu více lehkosti. U krátkých a ostrých ofin je i to riziko, že pokud se vám finální výsledek nebude líbit, pěkně dlouho si počkáte, než vám vlasy dorostou. Známou nositelkou ofiny je herečka Chantal Poullain. Ta je svému ikonickému účesu věrná roky.

Zdroje: Lifee, Svět ženy

Související články