Abyste mohla vybrat ten nejlepší účes pro vás, je potřeba znát základní rozdělení tvarů obličeje.

Rozlišujeme je na čtvercový, trojúhelníkový (srdcovitý), kulatý a obdélníkový (dlouhý).

Pokud jste majitelkou kulatého obličeje, bude potřeba ho účesem opticky zúžit. Ke zjemnění a orámování tváře, jsou ideální různé vrstvy a délky vlasů, které pomůžou obličej prodloužit.

Z českých celebrit podobný styling kadeří nosí například zpěvačka Helena Vondráčková nebo Ivana Chýlková.

Vedle nesáhnete ani s tupým střihem, což znamená, že konečky vlasů jsou v jedné rovině. Účes můžete nosit buď rovný nebo z něj vytvořit zvlněný vzhled pomocí kulmy, žehličky či natáček. Díky dojmu jisté elegance se hodí obzvlášť pro ženy po padesátce.

Vlasy střižené do roviny má třeba herečka Alice Bendová, která má husté a kvalitní kadeře a i ve zralejším věku jí to velice sluší, modelka Simona Krainová nebo Dara Rolins.

Zpěvačka nedávno vlasy výrazně zkrátila na moderní mikádo a vypadá naprosto báječně.

Ženy s kulatým obličejem by se také neměly bát ofiny. Ta totiž odvádí pozornost od čelistí a širších částí obličeje a zvýrazní oči a lícní kosti.

Milujete dlouhé vlasy?

Nejlepší volbou je prostříhaná ofina s kratším středem, prodlužující se na stranách. Rozhodně se vyhněte tupě či rovně střižené ofině, ta by totiž jen zdůraznila buclaté rysy obličeje. Slušivý střih s ofinou nosí herečka Chantal Poullain nebo Tatiana Dyková.

Dámy po padesátce často mají dojem, že je ideální čas se ostříhat, to je už dnes ovšem dávno vyvrácená pověra.

Ne každému totiž krátké vlasy sluší a můžete si naopak přidat roky, což žádnou ženu nepotěší.

Asi nejvíce lichotivým účesem pro kulaté tváře jsou dlouhé zvlněné vlasy. Vlny jako od moře zvládnete snadno doma pomocí kulmy.

Pokud tápete s technikou, na internetu je celá řada videí, které vám krok po kroku ukáží, jak dodat vaším kadeřím dokonalý vzhled.

Nezapomeňte však před jakoukoliv tepelnou úpravou použít kvalitní ochranu vlasů, předejdete tím roztřepeným a upáleným konečkům. Zdravá a lesklá koruna krásy je totiž základ.

Spousta z nás také zbytečně ničí vlasy nesprávnou péčí a česáním. U zacuchaných pramenů začínejte vždy zespodu a postupně se posouvejte výše. Tahem od kořínků dolů totiž docílíte zcela opačného efektu a v konečcích vám vniknou špatně odstranitelné dredy.

Ideální je rozčesat mokré vlasy po mytí a použití masky či kondicionéru ještě za mokra ve sprše.

Poté si hlavu zabalte do ručníku a počkejte, až z něj látka vytáhne přebytečnou vodu. Rozhodně vlasy nedrhněte, tím je opět zbytečně roztřepíte.

Do vlhkých konečků použijte olej, čímž vlasy hydratujete a pak už zvolte dle vlastní fantazie finální styling.

Související články