Diskutujte: Ondřej se vzpamatovává z rozvodu, ale tvrdí, že svým dvěma dětem by zatím žádnou „novou maminku“ představovat nechtěl.
Ženy prý mají nárok jen na ty „další drobnosti“. Šla byste s ním na rande?

Výčet sympatických vlastností tohoto zajímavého muže vydá na delší seznam. Poměrně vysoko řadíme i schopnost reálně se podívat na své nedostatky. (Která většině mužů docela zoufale chybí…)

Ondřej Sokol v nedávném rozhovoru pro tisk podotkl: „Občas mám třeba strach, že se mě lidi dotknou v tramvaji a tak podobně.“ Zároveň přiznává, že patří mezi málo spolehlivé typy, některé věci řeší tak, že se jednoduše přestane ozývat.
Telefon mívá ovšem vypnutý i z mnohem pochopitelnějších důvodů. Když se věnuje svým dvěma dětem, které se narodily z manželství s herečkou Kateřinou Lojdovou, má všechen čas vyhrazený právě pro ně. Dceři Ester je jedenáct, synovi Adamovi sedm let. Jejich táta si skálopevně stojí za tím, že děti jsou pro něj tím nejdůležitějším v životě, a když může být s nimi, je nejšťastnější.
„Rozvádět jsem se nechtěl,“ říká ke své osobní situaci. Sám pochází z rozvedeného manželství a toužil po úplné rodině. „Byl bych udělal pro záchranu manželství cokoliv. Ale teď už je to jinak.“

Kdo si pamatuje Ondřeje Sokola jen jako pediatra Prokopa ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, má docela kulturní mezery. Sám se netají tím, že roli v nekonečné sáze vzal kvůli výdělku. Pilíře jeho práce jsou úplně někde jinde – a dlužno podotknout, že je rozkročený pěkně ze široka rovnou do několika oborů.

  • Za poslední rok zvládnul nejen tři náročné divadelní režie, ale například i roli homosexuála ve filmu Perfekt Days, za kterou byl nominován na Českého lva.
  • Zřejmě nejvíc však na sebe upozornil v pořadu Partička. Říká o něm, že jeho megaúspěch očekával, protože podobná zábava v médiích chyběla. „Chvíli to ale vypadalo, že jsem se spletl,“ zmiňuje poněkud vlažnější počáteční reakce publika. „Naštěstí se to otočilo a tím víc si teď úspěch užívám.“ Partička ho natolik baví, že by ji s kamarády Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Igorem Chmelou dělal údajně i zadarmo jen tak z čiré radosti. V rozhovoru pro regionální tisk celkem výstižně shrnul, co pro něj osobně Partička znamená: „Hodně. Zábavu. Nejlepší kamarády. Pokaždé skoro infarkt. Vědomí, že děláme něco, co má smysl pro nás, ale teď už i pro velkou spoustu lidí.“

Tip Kafe.cz: podívejte se na ukázku z oblíbeného TV pořadu Partička

Zdroj: Youtube

Výsledky ankety TýTý 2011: Zpravodajství: Lucie Borhyová, Publicistika: Václav Moravec, Zábava: Ondřej Sokol, Herec roku: Rudolf Hrušínský, Herečka roku: Hana Maciuchová, Zpěvák roku: Michal David, Zpěvačka roku: Lucie Bílá, Pořad roku: Partička, Objev roku: Tomáš Klus, Dvorana slávy: Radoslav Brzobohatý, Seriál: Vyprávěj, Sporťák: Vojtěch Bernatský, Absolutní vítěz: Partička.

((bean:1:15))