Jak pomocí líčení zvětšit oči na maximum. Tento trik používala Twiggy

Líčení ve stylu Twiggy

Víte, na který detail nahého ženského těla se muž podívá nejdříve? Spousta žen bude hádat špatně. Jsou to oči. Muži jsou ženským pohledem fascinováni a obzvláště je přitahují oči velké a výrazné, přesně takové, jakými v 60. letech uhranula svět modelka Twiggy.

Velké oči evokují dětskou nevinnost a zranitelnost, což v mužích probouzí pocit fyzické převahy a rytířskou touhu ochraňovat. Přitažlivost velkých ženských očí ale údajně souvisí i s hormonálním vývojem - zatímco mužský hormon testosteron zvýrazňuje v obličeji hlavně nos a lícní kosti, ženské hormony dávají vyniknout očím a jemné pleti. Typicky ženské rysy jsou tak pro muže signálem zvýšené hladiny ženských hormonů, a tudíž i plodnosti.

Velikýma dětskýma očima s řasami jak mrkací panenka se ve své době proslavila modelka Twiggy, jejíž styl inspiruje řadu žen i v dnešní době. Tajné triky, díky nimž si opticky zvětšovala oči snad pětinásobně, můžou inspirovat i vás.

Líčení podle Twiggy

Krok 1: S make-upem to nepřeháníme. Tvář má vypadat zdravě a přirozeně, stačí tedy podkladový krém a jemná vrstva transparentního make-upu zmatněná pudrem. Používáte-li rozjasňovač, zvolte lehce meruňkový odstín. Trochu pudru naneste i těsně pod oči, linky a řasenka se tak nebudou rozmazávat okolo.

Krok 2: Oční víčka a koutky můžete prosvětlit perleťovým stínem. Přirozený oblouk nad oční bulvou zvýrazněte linií tmavěhnědé, šedé nebo černé barvy a rozetřete štětečkem, aby linka nebyla příliš ostrá.

Krok 3: Namalovat perfektní oční linky těsně nad řasy vyžaduje trochu cviku. Začínáme u vnitřního koutku oka a postupujeme k vnějšímu s tím, že by linka měla být v obou koutcích zeslabená a zakončená do špičky.

Krok 4: Na závěr přijde to nejtěžší - řasy. Dneska můžete použít řasy umělé, ale jestli máte pevnou ruku i trpělivost a chcete být skutečně jako Twiggy, zkuste její převratný trik a dolní řasy si namalujte tekutými očními linkami na spodní víčko. Linky by měly být u oka širší a směrem dolů se zužovat až doztracena. Dramatické oči jsou na světě a můžete vyrazit svádět muže svých snů...

Twiggy

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky