Většinu žen kolem padesátky začíná trápit povislá kůže, a to zvlášť v oblasti tváří a krku. Důvodem je ztráta kolagenu, který s přibývajícím věkem klesá.

První větší změny ovšem začnete pociťovat po 35. roku života. Pleť postupně ztrácí elasticitu a objevují se první hlubší vrásky. Také póry se zvětšují a pokožka je sušší.

Důležité je nepropadat panice a snažit se nepřetěžovat obličej zbytečnou péčí, kterou si můžete naopak uškodit.

Po čtyřicítce se více než kdy jindy projeví na vašem vzhledu kvalitní strava a dostatek tekutin. V tomto věku totiž máte možnost opravdu reálně vidět, jak vaši pokožku dokáže proměnit jídelníček bohatý na bílkoviny, zeleninu a ovoce a dostatečné množství vody.

Kromě toho dbejte na pravidelnou péči o pleť. V důsledku hormonálních změn bývá pleť sušší a je dobré ji zhydratovat pomocí kvalitních krémů a sér, kterých je na trhu celá řada.

Svěřit svůj obličej můžete samozřejmě svěřit také odborníkům. Estetické kliniky nabízí desítky omlazujících neinvazivních zákroků, kterými můžete oddálit stárnutí kůže.

Pleť po padesátce významně ovlivňuje menopauza a úbytek estrogenů

Konkrétně na povislé tváře jsou stále oblíbenější nitě, které se pomocí kanyly aplikují do podkoží a zvednou požadovanou oblast.

Určitě vám prospěje také čištění pleti u kosmetičky, chemické peelingy či lasery, výběr je dnes opravdu obrovský.

Pleť po padesátce ovšem významně ovlivňuje menopauza a úbytek estrogenů. Zde platí pravidlo, že se vám vrátí vaše letitá práce a pokud jste se věnovala včasné prevenci, máte vyhráno.

V tomto okamžiku přichází čas na speciální krémy pro zralou pokožku se zpevňujícím a rozjasňujícím efektem. Omlazující sérum, speciální denní i noční krém i kvalitní anti-age krém pod oči by měly být pro vás už samozřejmostí.

Domácí péči ideálně doplňte například plazmaterapií, mezonitěmi či mezoterapiemi.

Pokud se ovšem nebojíte radikálního zásahu, můžete si nechat udělat facelifting, tedy chirurgicky odstranit přebytečnou kůži.

Mnoho žen má ale z jehel a bolestivých zákroků hrůzu a právě pro ně je skvělou volbou obličejová jóga, která se těší stále větší oblibě.

Cvičení mimických svalů umí dlouhodobě nahradit botox. Jediným háčkem u této metody je čas, který do ní musíte investovat.

Denně byste se měla face józe věnovat zhruba deset minut a právě pravidelnost je pro některé z nás kamenem úrazu.

Pokud si ovšem vyčleníte ve svém programu pár minut na tuto aktivitu, brzy uvidíte výsledky, ze kterých budete nadšená vy i vaše okolí.

Zdroje: Pro ženy, Elle

Související články