Úspěšný seriál Lucifer s charismatickým hercem Tomem Ellisem v hlavní roli zpočátku vlastně ani tak úspěšný nebyl. Originálně vznikl v produkci televizní stanice FOX kvůli údajně nízké sledovanosti. Fanoušci se však nevzdali a požadovali další série, ve kterých by mohla sledovat osudy přitažlivého záporáka.

A tak projekt přejal streamovací gigant Netflix a divákům nabídl další tři série. Šestá série je poslední a právě proto je potřeba si připomenout důležité zajímavosti, které by měl vědět každý věrný divák.

Tom Ellis skutečně zpívá

Hudba je důležitou součástí seriálu. Sám Lucifer často ve svém nočním klubu hraje na klavír a zpívá. Diváci však spekulovali o pěveckých dovednostech jeho představitele Toma Ellise. Ve skutečnosti je to však právě sám herec, kdo ve scénách zpívá.

Se hrou na klavír už to tak slavné není. Přestože se Tom Ellis v minulosti věnoval hře na trumpetu, klavír ho prý nikdy nelákal. Zpěv tedy je jeho, na klavír však hraje někdo jiný.

Přestože se děj seriálu odehrává v Los Angeles, natáčení probíhalo o tisíce kilometrů jinde. Jen pilotní díl seriálu se v LA skutečně natáčel. Nicméně se začátkem produkce na třetí sérii se štáb konečně přesunul do Kalifornie.

#SaveLucifer

Když se studio Fox rozhodlo po třetí odvysílané sérii seriál zrušit, fanoušci doslova běsnili a na Twitteru založili kampaň #SaveLucifer (Zachraňte Lucifera), aby studio přiměli k natáčení dalších sérií.

Najednou se ukázalo, kolik fanoušků vlastně seriál má. Streamovací gigant Netflix to nenechal bez povšimnutí a rozhodl se od FOXu práva odkoupit. Nabídl následně fanouškům další tři série.

Dokonce založené kampani vzdal hold jednou z epizod, kterou pojmenoval příznačně Save Lucifer.

Objevily se petice od věřících

Se začátkem kampaně na podporu natáčení dalších dílů oblíbeného seriálu se objevily i petice od věřících, které požadovaly definitní zrušení show. Důvodem byla její údajná propagace satanismu.

Věřícím zároveň vadilo, že seriál ukazuje Satana v relativně dobrém světle a spousta diváků by tak mohla se Satanem sympatizovat. Přání věřících však nebylo nikdy vyslyšeno.

Luciferova pravá tvář je vytvořena digitálně

Byť je v seriálu po většinu času Lucifer prezentován jako velmi dobře vypadající muž, ve scénách, kdy se chystá někomu ublížit nebo ho chce alespoň zastrašit, se objeví jeho pravá zhyzděná tvář.

Herec Tom Ellis prozradil, že vzhledu bylo dosaženo za pomocí digitálních technologií. Tom musel na hlavě nosit jen stahovačku na vlasy a na obličeji mu byla nakresleny sledovací tečky. Celá tvář je tak vytvořena digitálně.

Spousta herců si při natáčení lechtivých scén vyžádá namísto sebe dubléry. Není tomu tak v případě Toma Ellise. Ten se totiž rozhodl ukázat fanouškům své vypracované tělo v celé své kráse. A že má v seriálu lechtivých scén dostatek!