Lidstvo válčí od nepaměti, ne každý boj se však zapíše do dějin jako ten o legendární Tróju. Trojský princ Paris v podání Orlanda Blooma unesl řeckou královnu Sparty Helenu, kterou si zahrála Diane Kruger. Tím začíná válka, již vedl hrdina Achilles. Toho ztvárnil právě Brad Pitt a Hektor v podání Erica Bana. Nikdo si neuvědomoval, že tento konflikt zničí antický svět. Předlohou filmu byla Homérova epická báseň Iliada.

Pro Brada Pitta byla role Achilla zásadní. Pojďme se tedy podívat na zajímavosti, které se během natáčení filmu Troja odehrály.

Brad si během natáčení zranil Achillovu patu, což je vtipné, protože je to jediné nezranitelné místo hlavního hrdiny. Dokonce se kvůli tomu musel několikrát přetáčet záběr, kde na zraněnou nohu došlápl a zkřivil obličej bolestí. Nakonec bolest musel překonat a nedat na sobě nic znát, aby byl záběr dokonalý.

Brad Pitt si toužil v Troje zahrát

Kvůli této roli se vzdal Brad Pitt role ve filmu Fontána, tak důležitá pro něj Troja byla. Kromě toho se i režisér Wolfgang Petersen vzdal natáčení snímku Batman vs Superman, aby mohl na tomto velkofilmu plnohodnotně pracovat.

Pitt si do filmu vynutil účast herce Erica Bana poté, co ho viděl hrát ve filmu Drsňák Chopper. Toužil si prý zahrát po jeho boku, což byla pro Erica velká čest.

Před premiérou se objevila fáma, že nohy Brada Pitta byly počítačově nahrazeny nohami jiného herce, protože ty jeho byly na obávaného válečníka málo vypracované. Samozřejmě ale šlo pouze o pomluvu a nohy ve filmu jsou opravdu Brada.

Během natáčení v Mexiku postihla Pitta a ostatní členy štábu střevní viróza, kterou tamní obyvatelé nazývají Montezumova pomsta.

Kvůli tvrdému výcviku přestal dokonce kouřit

Další oběť, kterou hollywoodský herec kvůli natáčení podstoupil, bylo to, že přestal kouřit. Musel totiž absolvovat drsný půlroční výcvik, aby tuto náročnou roli vůbec zvládl.

Podle webu kinobox.cz v průběhu natáčení proběhly dva hurikány, přičemž jeden z nich zničil poslední týden natáčení dům, ve kterém spal právě Brad Pitt.

Keira Knightley se ucházela o roli Bríseovny, dokonce se dostala tak daleko, že dělala kamerové zkoušky s Bradem Pitem. Roli nakonec ale vyhrála Rose Byrne.

Na ukázku z filmu Troja se podívejte ve videu!

Zdroj: Youtube

Související články