Zatímco v dnešní době je natáčení náročnějších scén pro herce poměrně jednoduché díky množství speciálních efektů, které herci jeho práci usnadní a učiní ji také podstatně bezpečnější, dříve někteří pro dobro filmu vsázely na svou fyzičku a kolikrát riskovali, že si přivodí nepříjemné zranění. Stejně jako například Pavel Trávníček během vzniku pohádky Třetí princ.

Drsné scény

Pohádka Třetí princ obsahuje hned několik scén, při jejichž sledování se divákům tají dech. Více se ale spíše tajil při natáčení samotnému štábu. Například ve chvíli, kdy v Adršpašských skalách leze Pavel Trávníček ve své dvojroli princů Jaromíra a Jaroslava po skalách. Žádné vybavení, které by jej případně zachránilo před pádem, na sobě neměl. Musel se spoléhat jen na speciální úchyty, které mu do skal připevnili horolezci. Naštěstí se se svým úkolem popral na jedničku a scénu zvládl natočit bez jakékoliv zdravotní újmy.

Jindy ale byla situace podstatně děsivější. Když Pavel Trávníček totiž točil scénu jízdy na koni, kůň se splašil a s vyděšeným hercem začal nekontrolovatelně utíkat. Kůň ve finále uběhl několik desítek kilometrů, než konečně zastavil.

Zima i horko

Natáčení pohádky Pavlu Trávníčkovi komplikovalo i drsné počasí. Kostyméři totiž herci vybrali velmi lehké oblečení, ve kterém se pohyboval po lesích Šumavy v minus 20 stupních Celsia. Naopak při natáčení ve filmových ateliérech si herec stěžoval, že je mu šílené horko.

I přes různé těžkosti se ovšem Pavel Trávníček s natáčení popral na jedničku a společně s Libuší Šafránkovou se mu podařilo vytvořit pohádku, která se mezi diváky těší velké popularitě. Zajímavostí ovšem ještě je, že se v hlavní ženské roli původně neměla objevit Šafránková, nábrž Zora Jandová. Ta se nakonec ve filmu přece jen objevila, ovšem v roli vedlejší.

Zdroje: ČSFD.cz, eXtra.cz

Související články