Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tradiční vánoční charitativní bazar začíná už dnes!

Zdroj: Profimedia.cz

K Vánocům neodmyslitelně patří stromeček, cukroví, koledy a… Vánoční bazar v Mokré čtvrti! Již po šesté se Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová a Petr Serge Butko postaví za pult, aby prodejem originálních a vtipných dárků zpříjemnili Vánoce nejen návštěvníkům, ale hlavně potřebným.

Dnešek, tj. pátek 19. prosince od 10 do 20 hodin tradičně patří šlechetným dárcům. Vítán je každý, ať už do Bazaru v divadle Disk v Karlově ulici 26 na Praze 1 přinese velkolepý prezent nebo drobnost. Přispět lze opravdu čímkoli, od levných věcí, jako jsou korálky, skleničky, keramika, oblečení, bižuterie, až po umělecká díla, značkové zboží, starožitnosti či nejrůznější cennosti. „Přijímáme jak věcné, tak finanční dary všeho druhu a množství,“ vzkazují obě herečky a režisér. Sobota 20. a neděle 21. prosince bude ve znamení celodenních prodejních večírků. Od 10 do 20 hodin se tu může zastavit každý, kdo zatouží po nevšedním vánočním dárku, vlídném slovu nebo skleničce něčeho ostřejšího. Společné úsilí pak vyvrcholí v pondělí 22. prosince od 20:00 koncertem v pražském Lucerna Music Baru.

Scénář Vánočního bazaru sice zůstává stejný jako v předešlých letech, přesto si trojice „organizátorů“ připravila překvapení. „Mezi speciality letošního Bazaru bude patřit oddělení pro dospělé, kde mimo vzácných lihovin bude také možnost zahrát si poker, samozřejmě ve prospěch Bazaru,“ prozradila Aňa Geislerová. Další zpestření čeká na návštěvníky závěrečné párty Snesitelná lehkost pití, na které i letos vystoupí řada hvězd: např. Zuzana Stivínová, Jiří Korn, Ester Kočičková, Jiří Macháček, Matěj Ruppert, Nightwork, Iva Pazderková, All X a samozřejmě Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Peter Serge Butko a další. Večer plný hudby, tance a zábavy bude letos ve stylu country. „Vyzýváme publikum, aby se jemně v tomto stylu ´dozdobilo´,“ vybízí Táňa a připomíná, že vstupenky lze zakoupit v předprodeji od 1. prosince 2008 na pokladně Lucerna Music Baru nebo je možné si je rezervovat emailem na adrese info@sergeart.com.

Výtěžek letošního ročníku poputuje na konto Nadace Terezy Maxové, Klubu přátel dětí dětských domovů a pražského Domu světla. „Část peněz jako každoročně věnujeme dětem, letos jsme se navíc rozhodli přispět na boj proti AIDS. Rádi bychom upozornili na to, že v poslední době přestala být viditelná osvěta, která by permanentně upozorňovala na nebezpečí nákazy virem HIV, jež způsobuje onemocnění AIDS. Počet nakažených HIV prudce narůstá a zvláště mladí lidé mají pocit, že se jich tato hrozba netýká. Přitom v uplynulých letech pozorujeme v celé východní Evropě nárůst čísel infikovaných - jenom v první polovině roku 2008 bylo v Česku evidováno 100 nově zjištěných HIV pozitivních. To jsou ovšem jen zjištěné případy. Skutečný stav se odhaduje na desetinásobek. Spolu s Domem světla plánujeme osvětovou kampaň na středních školách v ČR. Alarmující je již fakt, že ze 7000 oslovených středních škol reagovalo pouze 300 na spolupráci v rámci prevence. Rádi bychom naším Bazarem přispěli k medializaci tohoto problému. Tato nemoc rapidně zkracuje lidské životy a především těch mladých je velká škoda,“ vysvětluje Peter, proč se rozhodli finančně podpořit právě tyto neziskové organizace.

Více informací o Vánočním bazaru najdete na www.sergeart.com.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky