Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Toužimský, Dyk a Oidipus Tyranus

Zdroj: Touzimsky.com

Nová rock opera Oidipus Tyranus, která se za pár dní představí divákům ve své koncertní premiéře má už svůj singl „Zpráva z hvězd“, který nazpívali Honza Toužimský a Viktor Dyk.

Toužimský a Dyk se potkali už při muzikálu Excalibur, nebo předešlé Antigoně. V rock opeře Oidipus Tyranus pak tito dva zpěváci obsadí hlavní role. Honza Toužimský se představí v titulní roli Oidipa a Viktor Dyk se zde objeví jako Kreon.

Singl „Zpráva z hvězd“ zavádí diváky a posluchače do starověkých Théb, do okamžiku, kdy Kreon přináší z Delf zprávu týkající se moru, který město sužuje. Zpráva říká, že nákaza se bude šířit tak dlouho, dokud nebude nalezen a potrestán vrah krále. Oidipus se tedy rozhodne vraha dopadnout a potrestat jej. A právě tento moment Sofoklovy tragédie, který je jakýmsi bodem, od něhož se odvíjí další děj, je i námětem singlu.

Autory “Zprávy z hvězd“ jsou, stejně jako u celé rock opery Milan Steigwerwald, který vytvořil hudbu a Pavla Forest, která napsala libreto.

Koncertní premiéra rock opery se uskuteční v pondělí 14. prosince od 19. hodin v pražském divadle Milenium. Od března 2010 se mohou diváci těšit i na její divadelní podobu. Oidipus Tyranus, jak je nová rock opera pojmenována, dějově předchází již uvedené Antigoně. Divák se tak dozví, co formovalo osud nejen Oidipa, ale i jeho dcery Antigony. Charaktery a jména hlavních hrdinů se v obou operách prolínají.

Vedle zmíněného Honzy Toužimského a Viktora Dyka se v dalších rolí představí například Bára Zemanová, Pavla Forest, Lukáš Písařík, Žántí, Lešek Semelka nebo Petr Dopita. Zájem o účast v rock opeře projevili i Helena Zeťová a Kamil Střihavka.

Nový singl „Zpráva z hvězd,“ který vznikl právě v těchto dnech, tak může být i pomyslnou pozvánkou na premiéru celého projektu.

Stáhněte si singl Zpráva z hvězd 

Více informací: www.antigona-rockopera.com, www.divadlomilenium.cz, www.touzimsky.com

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU