Osud lidí v postižených vesničkách není lhostejný ani celebritám, které se doslova předhánějí v tom, která přispěje víc. Nejinak to mají i hvězdy Slunečné. Jako první přišla s nápadem Eva Burešová.

Ta se rozhodla vzdát výdělků z vystoupení ve hře Cyrano v Karlových Varech ve prospěch poškozených tornádem na jižní Moravě.

„Divadlo bylo vždy proto, aby vyvolávalo ostatním úsměv na tváři. Těšila jsem se dlouho na prkna, co znamenají svět, ale dnes je mi z toho nějak úzko,“ napsala na Instagram.

Eva si prostě uvědomila, že by měla pomáhat a také motivovat lidi, aby přiložili ruku k dílu.

„A i když nejsem doktor, hasič, zdravotní sestra, snažím se ze všech sil pomáhat alespoň jako herečka, máma,“ dodala a poprosila ostatní, aby se také, pokud mohou, zapojili.

Výdělky poputují na pomoc obětem

„Proto pro mě bylo jasné rozhodnutí, že veškeré výdělky z těchto představení poputují na Moravu, tam, kde teď každou korunu budou potřebovat,“ ukončila svůj emotivní projev podle Stars24.cz.

Stejnou touhu pomáhat má i mnoho jejích kolegů a kolegyň. Takové trio Pártlová, Arichteva a Štíbrová se také aktivně zapojuje do sbírek a přemlouvá lidi k pomoci. Nejvíce ale asi překvapil náš nejbohatší moderátor Leoš Mareš, který se rozhodl, že vstupné z jeho velkolepé akce Staré pecky, která se koná právě na jižní Moravě, dá obcím postiženým tornádem. Také všichni jeho hosté vystoupí bez nároku na honorář. Aby to stálo za to, moderátor napálil vysokou cenu vstupenek, a to 2021 Kč. Díky jeho počinu se vybralo už více než milion korun.

Některé hvězdy však motivovat ostatní nechtějí

Existují však i takové hvězdy, které se zapojit do motivace ostatních nechtějí. Třeba zpěvačka Markéta Konvičková se na dovolené v Chorvatsku vyjádřila, že sice přispěla, ale nikoho dalšího nutit nebude. Stejně je na tom i Agáta Hanychová, která prý také dala nějaké peníze, ale tím pro ni aktivita skončila a raději vyrazila s dcerou Miou do divadla.

Nejvíce však opět zaostává stát. Nad fotkami, kde se premiér Babiš s ministryní Schillerovou smějí a v pozadí je vidět zkáza, kterou přírodní živel způsobil, zůstává rozum stát. Proč o problému bude vláda jednat až dnes, když jde o tak důležitou věc, také nelze pochopit. A kde je naše slavná armáda s těžkými stroji, které by pomohly mnohem více než ruce tisíců dobrovolníků, kteří už několikátý den tráví na Moravě svůj volný čas? Snad dostaneme odpovědi na tyto otázky brzy.