Fenku boxera jménem Bais si Třeštíkovi společně pořídili ještě v době, kdy spolu žili. Dlouhých třináct let s nimi sdílela jejich domácnost a dělala jejich životy šťastnějšími. 

I přesto, že se čas od času potýkala se zdravotními potížemi, byla Bais spokojený pes a se svými lidskými parťáky prožila přes třináct let spokojeného psího života. Nyní jí ale Třeštíkovi museli dát poslední sbohem. 

Fotografovi Tomáši Třeštíkovi pes, kterého si vybrali mimo jiné proto, že se jedná o plemeno vhodné k dětem, velmi zasáhla. Na sociální síti proto jako vzpomínku zveřejnil dojemné vyznání.

“Nemohli jsme si vybrat líp. Narození Ely i Jonatana vzala přijala s klidem, nežárlila. Naopak, Bais děti milovala. Byla tak opatrná, že přestože jí občas dávali z dětské nerozvážnosti trošku zabrat, jedinkrát se po nich neohnala, nezavrčela na ně, natož aby je třeba v zápalu hry nějak škrábla nebo porazila,” sdělil Třeštík na Instagramu.

Pro boxera se rozhodli také proto, že v temném parku velký pes budí respekt. I když, jak přiznali, o zrovna velkou bojovnici se nejednalo. Bála se ohňostrojů a ve tmě se necítila vůbec dobře. 

Na své lidi byla Bais velmi fixovaná a pokud nebyli poblíž, velmi je postrádala. “Když byla doma sama a my odněkud přicházeli, nervózně z pelíšku vyčkávala, kdo se objeví a bylo vidět, že se jí dost ulevilo, že jsme to my. Zato když jsme doma byli a někdo zazvonil, důrazným štěkotem nám oznamovala možný problém,” pokračoval Tomáš Třeštík ve vyprávění. 

Rodina pro psa udělala vše

Bais měla silnou osobnost. I když se Třeštíkovi velmi snažili vštípit jí alespoň nějaké zásady slušného psího chování, příliš nepochodili. Dovedla si sice sednout na povel, ale tím veškeré pokusy o výcvik skončily. 

Mnoho času trávila fenka u Třeštíkových rodičů ve Vyžlovce, kde celá rodina od jara do podzimu trávila mnoho času právě proto, aby jejich čtyřnohý miláček měl dostatek pohybu. To přijímal pes, který miloval návštěvy a lidi všeobecně, s velkým nadšením. 

Mnoho úsilí stál také boj s jejím chatrným zdravím, což ale Třeštíkovi rozhodně neponechávali náhodě a zodpovědně se snažili její život co nejvíce zlepšit. 

Se ztrátou se budou těžko vyrovnávat

“Dalo dost práce dát ji jako štěně alespoň trošku do kupy, ale povedlo se to. Přesto měla celý život trošku problémy s plícemi a páteří. Doktoři nás v podstatě celou dobu varovali, že to nemusí být na dlouho. Nakonec to bylo skoro třináct let. Poslední roky se na ní začal dost projevovat její věk a všechny její zdravotní komplikace, poslední měsíce se to dost zhoršovalo, poslední dny už byly fakt hodně špatné. Snášela to statečně,” popsal fotograf.

Nedlouho po něm se ke smutné události vyjádřila také jeho bývalá partnerka, spisovatelka Radka Třeštíková, která je momentálně bez partnera, s bývalým mužem ale i kvůli dětem vychází dobře. 

“Byla jsi rebel a pako a královna. Utíkej tam, kde budeš moct zas bezbolestně běhat za tenisákama, my se zatím pokusíme srovnat s tím, že tady už nejsi,” vzkázala Bais do psího nebe ve Stories na Instagramu.

Související články