Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tomáš Töpfer po dcerách složitě pátral: Exmanželka s nimi emigrovala do USA

Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
Zdroj: Profimedia/ČTK
Tomáš Töpfer

Známý český herec, režisér, scenárista a politik Tomáš Töpfer sice patří mezi uznávané umělce, doma ale takové úspěchy vždy neslavil. První manželka se s ním dokonce rozvedla a štěstí našel až po boku té druhé.

Tomáš Töpfer se narodil 10. ledna 1951 v Praze. Po studiu na brněnské konzervatoři šel na DAMU. Prvních rolí se zhostil v sedmdesátých letech, ale do povědomí diváků se dostal až díky filmu Jak básníkům chutná život a hlavně pak díky seriálu Život na zámku, kde si střihnul hlavní roli.

Nutno podotknout, že se jednalo o jeden z prvních českých seriálů, který miloval celý národ a z Töpfera udělal hvězdu první velikosti. Úspěch slavil ale i na divadelních prknech. V roce 1995 dokonce získal Cenu Alfreda Radoka v kategorii nejlepší mužský herecký výkon za roli Jacobowskiho v inscenaci Jacobowski a plukovník. 

Töpfer jako politik i vášnivý umělec

Nelze nezmínit Töpfera jako politika. Té se aktivně věnoval v letech 2006 až 2012, kdy působil jako senátor za ODS. V dalším volebním období však svou funkci neuhájil a s politikou skončil. Tedy alespoň v takovém intenzivním měřítku. 

Ani v manželství nebyl Tomáš úspěšný napoprvé. Je rozvedený a znovu ženatý. Z prvního manželství má dcery Terezu a Martu. Tento svazek však skončil v roce 1985 a jeho exmanželka se o dva roky později rozhodla emigrovat do USA.

Exmanželka emigrovala s dcerami za velkou louži

Obě dcery byly malé, tudíž nechápaly, co se děje a tatínkovi nic neřekly. Stejně tak jako jejich matka. Ten se o jejím zmizení dozvěděl, až když byla v Americe. Herec pak své dcery roky neviděl. Nakonec je ale v Seattlu vypátral a mohl je na chvíli vidět.

Vzhledem k tomu, že si herec velmi střeží soukromí, nikdo pořádně neví, jak celou situaci řešil. Jedno je ale jisté. Obě dcery stále žijí za velkou louží, se svým otcem jsou ale v kontaktu.

Podruhé se herec oženil v roce 1992 s Martou Hergetovou, s níž má také dceru, a to Lucii.

Zdroje: Blesk, i-Divadlo

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky