Od první show Česko hledá SuperStar je to už dvacet let. Tehdy byl Tomáš Savka ještě velmi mladý a umístění na stupních vítězů mu doslova proklouzlo mezi prsty. Skončil totiž na čtvrtém místě. 

S odstupem času se ale ukázalo, že samotné vítězství nemusí nic znamenat. Zatímco řada dalších soutěžících se již muzice dávno nevěnuje, rozhodně to není jeho případ. Po pracovní stránce se mu totiž stále daří. 

Překonat se mu povedlo také covidovou krizi, která byla kvůli zrušeným kulturním událostem pro řadu umělců téměř likvidační. Tomáš Savka ale nehodlal sedět a čekat. Rozhodl se proto, že si najde civilní zaměstnání a skutečně se přes rok živil jako pokrývač. 

“Cítil jsem bezmoc a věděl jsem, že se o sebe musím postarat sám, a to úplně jinak – mimo svůj obor, kde mi to do té doby šlo opravdu dobře. Nakonec jsem byl na střeše radši než v prázdném divadle,” uvedl poté pro časopis Vlasta. 

Musel uživit rodinu

Jedním z důvodů, proč se tak rozhodl, byl fakt, že měl obavy, aby uživil svou rodinu. S partnerkou Zuzanou, která je původní profesí baletka a v současnosti se živí jako maskérka, má totiž dceru Andulku. Zatímco pro něj je to jeho první dítě, pro matku jeho dcery čtvrté. Z předchozího vztahu má totiž ještě tři syny. 

Umělecké sklony po rodičích malá Andulka podědila. Věnuje se stepu a gymnastice a zatím se zdá, že má pro to skutečně vlohy. Jak je na tom s muzikou, ale ukáže teprve čas. Zpívat se totiž zatím stydí. 

Vzhledem k tomu, že Zuzana je o jedenáct let starší než Tomáš Savka, v době, kdy si přáli společného potomka, to pro ně byla tak trochu překážka. Než se zadařilo a Andulka přišla na svět, nějakou dobu to trvalo. 

“Do určité míry jsme to nechali osudu a do jisté míry jsme si nechali pomoct. Více bych to ale nechtěl rozebírat,” prozradil zpěvák před časem pro deník Blesk. 

Na starší ženy byl Tomáš Savka vždy

To je ale jediný problém, který jim věkový rozdíl způsobil. Tomáš Savka je totiž ze své partnerky stále naprosto paf. “Vždycky jsem byl na starší baby! Né, vážně. Starší ženy se mi vždycky líbily, i když jsem před Zuzanou s žádnou holkou starší než já nechodil. Ale se Zuzanou to bylo osudové. Když jsem ji uviděl, totálně jsem se rozplynul. Byla to femme fatale a bylo mi úplně jedno, kolik jí je let,” vysekl jí poklonu.

Svou vyvolenou, se kterou se v roce 2015 oženil, potkal zpěvák při práci. “Na tiskovku k muzikálu Lucrezia Borgia přišla mně neznámá nádherná žena, múza, já ani nemohl uvěřit svým očím. Úplně mě okouzlila! Potom jsme se potkávali při zkouškách, táhlo mě to k ní a dělal jsem psí kusy, abych ji upoutal. Jednou řekla, že tančí Carmen. Tak jsem se pořádně oblékl, koupil pugét a poslal jí ho na jeviště,” popsal okolnosti jejich seznámení pro deník iDNES. 

Zuzana Savková to ale zpočátku rozhodně neviděla stejně jako on. “Já se strašně naštvala, protože mě jeho uhánění obtěžovalo, byla jsem vdaná a měla tři děti. Po představení jsem si to s ním chtěla vyřídit,” doplnila jeho vzpomínání. 

"Jenže před divadlem nečekal kluk v kraťasech, jak jsem ho předtím vídala, ale elegantní muž v obleku, dlouhém černém kabátě a s kloboukem. Zbytek večera jsme si povídali a postupně se všechno změnilo,” dodala s tím, že nakonec se také ona zamilovala.

Související články