Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tomáš Plekanec má obavy o maminku: To krásné strašně rychle odejde

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia
Tomáš Plekanec

Není tomu dlouho, co se Tomáš Plekanec svěřil fanouškům se smutnou zprávou. Odchází z brněnské Komety. Důvodem je nemoc jeho maminky, o kterou se nyní musí starat. Rodina byla u něj vždy na prvním místě.

V době pandemie koronaviru se musí pečovat hlavně o starší lidi. Své o tom ví Tomáš Plekanec, který kvůli nemocné mamince opustil brněnskou Kometu, za kterou hrál. Spoluhráči jsou smutní, ale jeho tíživou situaci naprostou chápou.

„Milí fanoušci Komety, tato zpráva se mi nepíše lehce. Měl jsem sportovní cíl hrát v této výjimečné organizaci a vyhrát titul. Kometa je ambiciózní klub, kde hokej každý miluje. Stejně jako já. Rád bych ve spolupráci pokračoval, stejně tak Kometa,“ informoval Plekanec své příznivce na Instagramu.

Tomáš Plekanec skončil v Kometě

„Nic nestálo v cestě, bohužel moje mamka onemocněla a rádi bychom jí s celou rodinou byli nablízku. Vím, že jí naše přítomnost hodně pomůže. Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno,“ konstatuje Plekanec.

„Nemám žádný plán B. Bylo to čistě naše rodinné rozhodnutí. V kariéře bych chtěl pokračovat, hokej pořád miluju, ale co bude dál se rozhodne v dalších týdnech,“ svěřil se hokejista. Podrobnostem se ale z logiky věci vyhnul.

Lucie Šafářová je mu vždy oporou

„Brno, Kometo, díky za podporu! Děkuji ochozům, děkuji všem v klubu a děkuji Liboru Zábranskému za pochopení,“ vzkázal majiteli hokejového klubu Kometa Brno. Plekanci nyní záleží jen na jednom. Aby byla jeho maminka zdravá.

„Ty krásné věci vždy strašně rychle utečou, ale zážitky zůstávají a energie z nich také,“ napsala na Instagram jeho partnerka Lucie Šafářová, která má s Plekancem dceru Leontýnku a dala tak najevo, že za každých okolností drží spolu.

Odcházet z klubu se mu nechtělo

Plekanec s Šafářovou nejraději tráví čas na čerstvém vzduchu, kam teď zřejmě častěji budou brát i hokejistovu maminku. „Procházky s kočárkem v přírodě jsou moje nejoblíbenější. Nebudu říkat, že jsou idylické, dnes už je Leontýnka tak akční, že by se nejradši pořád nosila a při její váze by ze mě byla brzo kulturistka! Proto je pro mě krásná chvíle, když v tom kočárku usne a i maminka má chvíli klid,“ svěřuje se Šafářová s tím, kdy má čas jen pro sebe.

Plekanec žil před Šafářovou s Lucií Vondráčkovou, se kterou má dva syny – Matyáše a Adama. Tatínkem je tedy dokonce trojnásobným. Pro Lucii Šafářovou se jedná o prvního potomka.

„Když jsem skončila s tenisovou kariérou, napadlo mě, jestli ještě zažiji takovou radost jako při sportovních vítězstvích. Teď už vím, že v životě existuje daleko větší radost a v dnešní době to vnímám i jako velký dar! S Tomášem čekáme miminko,“ radovala se Šafářová, když zjistila, že je těhotná.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky