Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tomáš Plekanec opouští Kometu kvůli nemocné mamince, neví, zda se vrátí

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
Zdroj: profimedia
Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec (37) ukázal, že má dobré srdce. Pro rodinu by se rozkrájel. V těžkých chvílích chce být se svojí matkou a na čas se vzdá milovaného hokeje. 

Konec jedné éry 

„Milí fanoušci Komety, tato zpráva se mi nepíše lehce. Měl jsem sportovní cíl hrát v této výjimečné organizaci a vyhrát titul. Kometa je ambiciózní klub, kde hokej každý miluje. Stejně jako já. Rád bych ve spolupráci pokračoval, stejně tak Kometa. Nic nestálo v cestě, bohužel moje mamka onemocněla a rádi bychom jí s celou rodinou byli nablízku. Vím, že jí naše přítomnost hodně pomůže. Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno. Nemám žádný plán B. Bylo to čistě naše rodinné rozhodnutí. V kariéře bych chtěl pokračovat, hokej pořád miluju, ale co bude dál se rozhodne v dalších týdnech. Brno, Kometo, díky za podporu! Děkuji ochozům, děkuji všem v klubu a děkuji Liboru Zábranskému za pochopení." 

Rodina je pro Plekance nesmírně důležitá. Vždycky ji ve svém životě stavěl na první místo. A nezáleželo, jestli to byla jeho první žena Lucie Vondráčková (40) a dva synové, současná partnerka Lucie Šafářová (33) s dcerkou Leontýnkou nebo rodiče. Těm je za mnohé vděčný. „Rodiče mě přivedli k hokeji, podporovali mě a jejich jediná odměna je, když mě mohou vidět na mistrovství světa a v reprezentaci. Vychovali mě, abych byl pokorný a vždycky stál nohama na zemi,“ svěřil se Plekanec. 

„Je to pro nás smutné, že jsme ho ztratili. Ale doufáme, že všechno pro něj dobře dopadne. Některé věci jsou zkrátka důležitější než hokej,“ řekl o jeho konci v Brně spoluhráč Peter Schneider. 

Pro rodinu 

Zdraví jeho maminky je teď v ohrožení, ale jinak se mu v soukromém životě daří. Roli otce si užívá i na třetí pokus a po boku tenistky vypadá spokojeně. Spekuluje se, že se pár zasnoubil. Kroužku, který nosí Šafářová na ruce, si nejde nevšimnout. Ani jeden ze slavných sportovců se ale k posunu ve vztahu nechce vyjadřovat. Svatbě nic nebrání, po rozvodu s Vondráčkovou je hokejista volný. O střípky ze svého soukromí se rádi podělí, ale některá tajemství přísně střeží. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky