Tomáš Klus se nebojí do svých písní vkládat i své politické názory, což už předvedl před lety v hitu Panu Bohu do oken.

"Za co, Pane Bože, za co, trestáš tento prostý lid? Za co, Pane Bože, za co, nechals nás se napálit? Za co, Pane Bože, za co? Zas čtyři roky v p*deli. Za co, Pane Bože, za co? Omluv mě, že jsem tak smělý," zpíval tehdy Klus.

Tentokrát zpěváka inspirovala aktuální situace s pandemií a Lockdownem a rozhodl se svou frustraci ze zákazu zpěvu a jednání vládních zmocněnců zhudebnit a rozhodně si nebral servítky. Protestní song nasbíral za první dny na Youtube před čtvrt milionů shlédnutí a číslo stále roste!

Tomáš Klus se většinu času prezentuje jako mírumilovný a klidný člověk, chování naší vlády ho ale vytočilo natolik, že se v něm probudil bojovník za lidská práva, a rozhodl se své pocity zhudebnit.

Prvním překvapením pro posluchače je skutečnost, že Klus v novém hitu nezpívá, nýbrž rapuje! Jindy melodická a pozitivní tvorba tentokrát naopak už od prvního tónu zní ponuře a je z ní cítit jasný postoj k dění posledních měsíců!

"Andy to je břídil, jste parta neschopných šméček," pouští se Klus ostře do našich politiků. Později muzikant pro deník Supre.czvysvětlil, čeho tímto dílem chtěl dosáhnout!

Tomáš Klus žije spokojený rodinný život se svou manželkou Tamarou a dětmi, pro které chce lepší zítřky!

"Lockdown je výkřikem proti vládě, která je sestavena především s ohledem na loajalitu vůči velkému šéfovi, a já jsem přesvědčen, že taková vláda ve výzvě zvané covid nemá šanci obstát. Kritická doba totiž obnažuje charaktery a ukazuje, že lidé, kteří nám vládnou, úplně charakterní nejsou. Potřebujeme lídry, kteří nás budou spojovat a nikoli vůdce, pro které je daleko důležitější fakt, že vedou, než skutečnost, kam nás vedou," vysvětlil Tomáš Klus výše zmíněnému webu.

Mimo jiné zpěvák přiznal, že jeho "Lockdown" vznikl během velmi krátké chvilky. "Napsal jsem ho přes noc. Přes den nahrál s Jirkou Burianem a další noc Matyáš Vorda udělal klip," pochlubil se stejnému zdroji.

Na Youtube se objevují i negativní komentáře na novou skladbu, Klus si ale z kritiky nic nedělá. "Své kritiky znám a jejich argumenty se nemění, ale věřím, že je potřeba aktivizovat naši bdělost, ta jediná nám pomůže zorientovat se v chaosu, který velký šéf svou tristní komunikací způsobuje. A že k tomu poslouží negativní emoce na mou adresu, mi nevadí. Součástí písničkářství je vířit diskuzi a burcovat," uzavřel.