Tom Hanks je vášnivý sběratel, pochlubil se svým koníčkem a vybavením domu

Zdroj: Youtube, Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (19)

Držitel dvou Oscarů za nejlepší herecký výkon, scénárista, producent, režisér, spisovatel a mnoha dalšími talenty oplývající muž, to je Tom Hanks. V jeho životě hraje prim umění a poněkud vážnější vědy a samozřejmě také rodina. 

Nechte si zasílat nové články přímo do Vašeho messengeru

Toma Hankse asi netřeba představovat, jeho jméno znají všichni napříč světem a jeho filmové role také. Málokdo o něm ale ví, že také píše. Tedy... pokud by si nevšiml plakátů týkající se jeho první vydané knihy. Vydat ji mu však trvalo dlouho, ačkoli se psaní věnuje celý život, odvahu vypustit své dílo do světa získal až nyní. I přesto, že je slavný jako herec, se prý velice bál, zda bude mít jeho kniha úspěch, ačkoli o jeho kvalitách coby autora se můžou přesvědčit všichni, kdo někdy viděli jeho filmy. Tom Hanks si totiž většinu dialogů píše sám, nebo do nich alespoň hojně zasahuje scénáristům. 

Jeho syn Colin Hanks jde v jeho šlépejích a je také hercem. S manželkou Ritou Wilson je pojí láska více než třicet let a jelikož je to žena tolerantní, dává Tomovi svobodu. Tom si totiž rád užívá zasloužené pohody a občas i samoty ve svých domech. Ty vlastní hned tři (nedávno jeden prodal) a střídavě žije v každém z nich. Jeden má na jezeře v Texasu a hned dva si koupil u Pacifiku. Jeden obývá s rodinou a do druhého jezdí za klidem a inspirací. Nemá v něm téměř žádné vybavení, protože se mu tak prý nejlépe tvoří. Jediné vybavení, kterým tento dům oplývá je početná sbírka psacích strojů. Tom přiznává, že občas místo práce jen sedí ve své místnosti se stroji a zálibně se kouká na ty největší sběratelské kousky, mezi které patří třeba historický stroj Hermés a mnoho dalších. Lpí na tom, aby jeho stroje byly funkční a samozřejmě je umí také opravit v případě potřeby. Zkrátka multifunkční muž. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky