Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tom Hanks: Geniální umělec má nečekanou sběratelskou vášeň

Tom Hanks
Tom Hanks
Zdroj: Shutterstock
Tom Hanks

Tom Hanks dnes slavé 63. narozeniny. Mluví za něj dvě zlaté sošky, tři děti a desítky sběratelských choutek, které s věkem sílí.

Od píky

Tom Hanks neměl cestičku ke slávě vyšlapanou díky úspěšným rodičům, a tak se musel mezi konkurencí prodrat sám. Začínal v pojízdném stánku se zmrzlinou, popcornem a oříšky. Přes zimu si přivydělával jako hotelový poslíček nebo Santa Claus.

Sama Cher si vzpomíná, jak jí jednou Hanks odnášel v hotelu kufry na pokoj.

Trháky

Protipólem k jeho začátkům je fakt, že je zapsán v knize Guinessových rekordů, když si zahrál v sedmi po sobě jdoucích filmech, které vydělaly přes 100 milionů dolarů. Žádné propady. Má Tom Hanks šťastnou ruku nebo jen právě on zárukou kvality? Celkem vydělal přes závratných 8 milionů dolarů!

Trosečník patří mezi jeho nejlepší filmy. Trosečník patří mezi jeho nejlepší filmy. Zdroj: Pinterest

Zachraňte vojína Ryana, Láska přes internet, Zelená míle, Toy Story 2, Trosečník, Cesta do zatracení, Chyť mě, když to dokážeš.

Předci

Šestnáctý prezident USA Abraham Lincoln byl přes koleno v přízni právě s hollywoodským hercem. Praprapraprarodiče Toma Hankse, Williams a Sarah, byli v jedné linii.

Všímavý

Tom Hanks platí za jednoho z nejpřátelštějších lidí mezi herci. Když si při návštěvě Bílého domu v roce 2004 všimnul, že schází přístroj na espresso, neváhal a na své náklady jeden pořídil. Při další návštěvě o několik let později už vyrazil rovnou s novějším modelem. Nepředpokládal, že by se něco změnilo a nemýlil se.

Rodina na place

Velice rád spolupracuje se svou rodinou. Širší příbuzenstvo často obsazuje do role komparzistů a jeho bratr ho dokonce dubloval v několika scénách v úspěšném Forrestu Gumpovi.

Fanoušek

Tom Hanks je vášnivým sběratelem psacích strojů. První si pořídil už v roce 1972 a dnes jich má doma kolem stovky. Se stejným zájmem sleduje všechny díly Star Treku a seriálu Doctor Who nebo projevuje nadšení pro malé Fiaty vyráběné v Polsku. Naši sousedé jsou mu za to tak vděční, že mu tamní fanclub jeden exemplář věnoval.

Mimo Zemi

Když nehraje, má mnoho zájmů. A jedním z nich je ochrana životního prostředí a "dění" ve vesmíru. O to lákavější jeho studium je, když měl tu čest a dal jméno jednomu z asteroidů - "12818 tomhanks".

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU