Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Titanic: Jak také mohl skončit známý velkofilm?

Titanic: Jak také mohl skončit známý velkofilm?
Titanic: Jak také mohl skončit známý velkofilm?
Zdroj: Profimedia.cz, koláž za použití fotografie Bontonfilmu autor

Pokud vám nechybí smysl pro humor, pojďme si zahrát na co by, kdyby. Co kdyby Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) na konci filmu Titanic nezemřel? Byla by Rose (Kate Winslet) šťastná?

Záchranné čluny se vracejí. Mezi hromadami zmrzlých těl ve vodě zoufalý námořník nevidí nikoho, kdo by přežil. Světlomet klouže paprskem sem a tam. Rose vidí světlo, z posledních sil se snaží najít píšťalku a fouká do ní...

Nakonec se podaří najít několik lidí, co přežilo. Rose je v šoku a netuší, jestli Jack zemřel, nebo ne. Nemůže ho nikde najít. Teprve při vylodění v New Yorku uvidí Jacka v davu – přežil!

Protože se na lodi nahlásila pod jeho jménem, jsou už oficiálně považováni za manžele. Žádný z nich však nemá ani korunu. Šperk v kapse se neodvažují prodat, aby je někdo nepokládal za zloděje. Rodiny se Rose v podstatě zřekla.

Začínají od nuly. Bydlí v polorozpadlém činžáku na předměstí a vydělají sotva pár mizerných kapitalistických dolarů na skromné jídlo a na nájem. Rose by ráda cestovala, jezdila na koni, létala, a tak hučí do Jacka, aby si našel lepší zaměstnání a neseděl pořád doma na zadku.

Jack po čase povýší a nosí domů více peněz, ale o to déle zůstává v práci. Rose mu to vyčítá, je doma sama se čtyřmi dětmi a ráda by, aby Jack pro změnu zase seděl pořád doma na zadku. Vyčítá mu, že ztratil všechny touhy létat a být volný. Jack se ze zoufalství začne opíjet.

Rose nakonec sbalí svých pár švestek i Jackových úspor a začne pilotovat zámořské letouny, najde si bohatého barona - jistě, Cala, teď je jí dobrý – a výhodně se vdá. Jezdí na koni a cestuje po světě. V době krize Cal přijde o většinu majetku a zastřelí se. Chytrá Rose však dávno aktiva převedla na své konto a žije si spokojeně.

Když ke stáří zjistí, že se o Titanic zajímají filmaři, přijde jim říct smyšlenou historku. Nerada by totiž, aby se v tom někdo začal rýpat a přišel na to, že Jack po jejím odchodu třel bídu s nouzí, aby sám uživil a postaral se o čtyři děti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky