Tima Tolkkiho známe u nás v Čechách především díky tomu, že byl téměř dvacet let manžel Dominiky Gottové! Ačkoliv muzikant nyní působí zoufale, před lety tomu tak nebylo.

Tolkkiho powermetalová skupina Stratovarius byla svého času celosvětově úspěšná a dodnes na ni vzpomínají tisíce fanoušků.

Zlaté čas má ale finský hudebník dávno za sebou a poslední dobou spíš zápasí s tím, aby si vydělal alespoň na základní potřeby, navíc má v rodné zemi údajně milionové dluhy. Tolkki se sice snaží vydělat výukou hry na kytaru, za ty si ale říká pořádné pálky.

Tolkki si účtuje na hodinu několik tisíc!

Tolkki už se pokoušel živit jako učitel hry na kytaru během svého pobytu v Mexiku, valný úspěch ovšem neměl a ke všemu ho jedna studentka obvinila ze sexuálního obtěžování.

To ale hudebníka neodradilo a v kariéře profesora by rád pokračoval i nyní ve Finsku.

Manžel Gottové proto vyvěsil na svůj Facebook inzerci na hodiny, překvapilo ho ale, že sledující nejeví o jeho služby vůbec zájem.

Tolkki v Mexiku neuspěl. Bude to lepší v rodném Finsku?

Zdá se to skoro nemožné. Snížil jsem ceny lekcí o 30 procent, ale vypadá to, že se už nikdo nechce učit hrát na kytaru," stěžoval si před měsícem Tolkki když byl ještě v Mexiku. Problémem ale byly dle webu Expres.cz právě jeho vysoké ceny.

Za jednu hodinu si účtuje Timo 150 Euro na hodinu, tedy téměř čtyři tisíce, přičemž denní mzda v Mexiku se pohybuje pouze kolem sta korun. Fin tedy doufal, že situace bude lepší v Evropě, podle všeho se mu ale kšefty zatím nehrnou, ačkoliv se je snaží nalákat na slevu.

"Takže ještě jednou. Pokud chcete mé soukromé lekce, napište mi e-mail. O svých cenách nebudu diskutovat veřejně. Mohu ale říct, že kvůli koronaviru jsem snížil cenu o 15 procent," napsal Tolkki na svůj Facebook. Zda se nakonec zájemci chytí, ukáží až příští týdny...