Zatímco Miloš Pokorný dělá moderátora na rádiu Expres FM a má svůj vlastní podcast s názvem Boomer Talk, jeho bývalý kamarád a kolega tropí jeden problém za druhým. Cesty oblíbených moderátorů, komiků a zpěváků jsou zkrátka nadobro rozdělené.

Bezmoc a smutek

O podivném chování Romana Ondráčka se mluví už od konce minulého roku. Na představení nového alba Michala Davida udělal pořádnou scénu, která vyvrcholila napadnutím manželky hitmakera, Marcely. Bývalý člen kapely Těžký Pokondr akci opustil v doprovodu ochranky.

Hudební dvojice se sice už nestýká, ale i tak Miloš svého exparťáka po oku sleduje.

"V kontaktu nejsme. A upřímně nevím, co na to mám říct, je to takový smutek. Je mi to líto, že to došlo do této fáze, ale to je už Romanův příběh. Já už v tom nehraji žádnou roli. Přesto to, co vidím, tak z toho rozhodně nemám radost," objasnil svůj postoj k Ondráčkovi.

Hvězdy číslo jedna

Romana a Miloše diváci a posluchači milovali. Měli vlastní pořad v rádiu, několikrát moderovali prestižní anketu Český slavík a společně koncertovali.

"Mně to nechybí, protože jsme to dělali dlouho. A já si myslím, že všechno má svůj konec. Zatím neuvažuji o tom, že bych tuto hudební kariéru chtěl oživit," prozradil pro Extra Pokorný.

"Pravda je, že jsem si vždycky představoval jiný konec kariéry Těžkýho Pokondru. Že to bude po dohodě, s nadhledem a řekněme s grácií. Dopadlo to přesně opačně… Roman tím krmil bulvár, furt mi někdo volal. To mě mrzí, ale už jsem se s tím srovnal, ne všechno holt končí happy endem. Takže je to vlastně spíš, než průšvih, zklamání," řekl v rozhovoru pro web Proženy.

Život jako na houpačce

Těžkým obdobím si prošel v minulosti i Miloš Pokorný. „V životě jsem měl hodně momentů, kdy jsem mohl jít cestou jakoby nějaké údržby, kdy jsem něco vybudoval, dokázal, a kdybych si to jen udržoval, pohodlně jsem v tom mohl žít dál. Ale mě tohle nebaví. A jasně, kolikrát si kamarádi ťukali na čelo a říkali: Co blbneš, ty opustíš takový byznys? To bylo třeba u Těžkýho Pokondru, ale tam nejenže to mělo samozřejmě nějaký osobní podtext a důvody, ale já jsem prostě věděl, že nechci do sedmdesáti zpívat „máma má rýmu“. Ne že bych tím pohrdal, ale už mě to nebavilo," přiblížil své pocity.

Úspěšnou kariéru diskotékovým hvězdám už ovšem nikdo neodpáře. I samotný moderátor rádia Expres FM na období největší slávy vzpomíná rád.

„To byl začátek, kdy jsme fakt s Romanem Ondráčkem vždycky vzali nějakou starou pecku, co se nám oběma líbila, a u piva, při zábavě jsme ji zkoušeli přetextovat do češtiny. A bylo to fakt super, takové punkové, zábavné," odtajnil, jak vznikaly populární písně Těžkého Pokondru.

„Jenže jsem myslel, že to bude otázka jedné desky, vlastně takový fórek. Když se pak dělala – byť s přemlouváním – druhá deska, říkal jsem si: Dobře, tak ještě jednou. Ale když se podepsala smlouva s vydavatelstvím, protože už to bylo pro všechny výrazně víc finančně zajímavé, stal se z toho úplně normální kontrakt," prozradil, jak se z legrace stal dokonalý byznys projekt.

Související články