Od doby, kdy se manželství Romana Vojtka a jeho manželky Terezy rozpadlo, uplynulo již přes devět let. Jejich rozchod tehdy vyvolal velké mediální ohlasy, protože k němu došlo v době, kdy byla umělcova exmanželka ve vysokém stupni těhotenství.

Je to možná překvapivé, ale podobné případy nejsou až tak ojedinělé, jak by každý jistě rád předpokládal. Podobnou situaci ostatně loni prožil herec Míra Nosek, který se rozešel se svou těhotnou snoubenkou Zuzanou Hasalíkovou. Po společném potomkovi pár dlouho toužil, jeho narození se ale dočkali již odděleně.

Tereza Vojtková měla v době, kdy k velmi nepříjemné situaci došlo, s Romanem Vojtkem dceru Editu. Na další dítě se oba dva těšili a zdálo se, že jsou poměrně stabilní pár. O to překvapivější událost to proto byla. O tom, jak vyhrocené chvíle tehdy prožívala, promluvila s odstupem času Vojtková pro web Extra.cz.

Exmanželovi Tereza Vojtková odpustila

“Bylo to hnusné. Nejde k tomu nic jiného říct. Na to není jiné synonymum,” překvapila svou otevřeností Tereza Vojtková. Přestože se jednalo o divoké období, hrany se po čase obrousily a nyní s otcem svých dětí již vychází podle svých slov dobře. 

Po letech se také na smutnou životní kapitolu dívá o poznání střízlivěji, než v době, kdy se jednalo o čerstvou ránu. 

“Odpustila jsem mu. Člověk si to nenechá v sobě. Ten hnus si v sobě nemůže nechat. Vnitřně by ho to zabilo,” sdělila s tím, že se jednalo o logický krok směrem k tomu, aby se v životě mohla posunout dál.

O děti se starají oba

Obě děti nyní expartneři vychovávají ve střídavé péči, která je dnes velmi oblíbeným způsobem, jak po rozchodu o společné potomky pečovat. 

“Nějakou dobu to nebylo na pořadu dne, syn byl ještě malý. Už jsem si na to ale zvykla,” popsala Tereza Vojtková. Uznala ale, že když s tímto uspořádáním začínali, nebylo to pro ni právě jednoduché.

“Bylo těžké si na to zvyknout. Nebudu zastírat, že ne. Bylo to bolavé, hodně slziček, ale zvykla jsem si na to. Je to devět let. Střídavou péči máme čtvrtý rok. Teď budou druhé Vánoce bez dětí,” řekla loni v zimě Tereza Vojtková.

Touhu odejít v sobě Vojtek dlouho dusil

Jednoduchý rozchod ale nebyl ani pro Romana Vojtka, přestože byl jeho hlavním iniciátorem. Přiznal, že šlo o rozhodnutí, o kterém přemýšlel skutečně dlouho, nakonec prý ale jeho pocity prázdnoty došly do fáze, kdy je již nemohl dál ignorovat. 

“Dospěli jsme do bodu, kdy já jsem prostě řekl něco, co jsem v sobě dusil delší dobu. Já jsem neplánoval, že to udělám ráno nebo večer, to byla vteřina, kdy mi to projelo hlavou, a řekl jsem, že nejsem šťastný a hledám něco jiného, než jsem si myslel, že mám,” vysvětlil své rozhodnutí pro deník Blesk. 

“Je to velice složité, proč jsem odešel. A vlastně jednoduché, všichni v tom vidí něco navíc. K tomu se nechci vracet. Měli jsme problém, nebo spíš ten problém byl na mé straně. Rozešli jsme se jako normální lidé. Bolí nás to,” přiznal poté v pořadu Prásk.