Tereza Těžká v dokumentu V síti dokázala skvěle zahrát dvanáctiletou naivní slečnu, v soukromí je ale tahle mladistvě vyhlížející hvězda pořádně odvážná.

Herečka se netají tím, že vede velmi netradiční vztah s více lidmi. Má nejen manžela a s ním společnou milenku, paralelně vede ještě třetí vztah s milencem.

Za svou otevřenost sklidila Těžká pořádnou kritiku veřejnosti, to ji ale neodradilo i nadále šířit osvětu o polyamorii.

Tereza Těžká objevila kouzlo polyamorie už v dětství

„Myslím, že první znak přišel už v pubertě, kdy jsem měla přítele, ale zároveň jsem se zamilovala i do jiného chlapce. Byla jsem z toho strašně zmatená a nevěděla jsem, koho si vybrat. Tak moc jsem se do toho zamotala, že jsem nemohla být ani s jedním,“ přiznala Tereza Těžká v rozhovoru pro DVTV.

Že dokáže milovat dva lidi současně, zjistila herečka před třemi lety, kdy se zamilovala nečekaně do dívky, i když v té době měla již pětiletý vztah se svým současným manželem.

Ačkoliv vztah s onou slečnou nevydržel, pro Těžkou to byl zlomový okamžik. „Byl to nicméně moment, kdy jsem se rozhodla, že bych chtěla mít dva plnohodnotné vztahy najednou,“ říká. „Je pro mě důležité, že všichni v tom vztahu takhle chtějí žít, že to není jen proto, že se mnou ten člověk chce být, a tak to přetrpí. Musíme být vůči sobě otevření a o všem spolu mluvit,“ vysvětlila hvězda filmu V síti.

Tři vztahy najednou? „Třikrát víc problémů,“ říká Těžká

„Plnohodnotné polyamorní vztahy jsem dokázala mít až ve chvíli, kdy jsem já sama dosáhla bodu, že jsem se necítila být teenagerem, ale plnohodnotnou ženou,“ říká Tereza Těžká, která zásadně odmítá, že by šlo o mladickou nerozvážnost či fázi poznávání sebe sama.

Polyamorie ale nepřináší jen příjemné chvíle a výhody, podle herečky je náročné nejen dělení času mezi partnery.

„Ono to vypadá, že to je ideální, ale zároveň není. Máte sice třikrát tolik lásky, ale i třikrát tolik problémů. Mám zkušenost, že pokud má jeden pár nějaké trable, přenese se to i mezi ostatní,“ říká Těžká.

Ačkoliv herečka zatím děti neplánuje, do budoucna se mateřství rozhodně nebrání. „Nevím, jak bychom k tomu přistupovali. Je důležité k tomu přistupovat tak, aby dítě mělo na výběr. Nebudeme mu vnucovat, že náš způsob života je ten jediný správný,“ zdůraznila Těžká s tím, že svého potomka rozhodně nechce ovlivnit svým neobvyklým životním stylem.