Slovanský dům v Praze v pondělí večer praskal ve švech. Konala se v něm totiž premiéra snímku Karel, který mapuje nejdůležitější životní okamžiky legendárního zpěváka Karla Gotta a také zobrazuje poslední rok jeho života. Mezi hosty se objevila řada přátel a známých Mistra, kteří si na uvedení snímku museli dlouho počkat. Původní uvedení se totiž několikrát kvůli pandemii koronaviru odkládalo. Mezi pozvanými nechyběla ani moderátorka Tereza Pergnerová.

Nepřijít nejde

Moderátorka v posledních několika letech honosné večírky a nejrůznější společenské akce úplně nevyhledává. I proto byla její přítomnost pro mnohé překvapením. Uvedení snímku Karel si ale zkrátka nemohla nechat ujít. „Tohle je akce, na kterou nepřijít nejde. Jeho pokora, jeho skromnost, jak miloval své fanoušky, on se prostě obětoval. Není tady podobná figura, co tady byla,” nechala se slyšet Tereza Pergnerová pro Blesk. „Chybí on jako takový, jeho duch ale existuje. Nasadil vysokou laťku, byl to vynikající řemeslník, který byl poctivý ke svému řemeslu,” dodala ještě moderátorka, která na sebe oblékla modré sako a kalhoty stejné barvy, flitrovaný top a celý outfit doplnila bílými teniskami. Doprovod jí dělal partner Jiří Chlebeček.

Unikátní pohled do Mistrova života

S nápadem natočit snímek Karel přišel sám Karel Gott, který se rozhodl oslovit režisérku Olgu Malířovou Špátovou. Ta již v minulosti natočila televizní film Fenomén Gott. „Je ohromná výzva udělat autentický film o takovém člověku, jehož chování je tak výjimečné pokorou, slušností a laskavostí vůči lidem, ale zároveň jsem chtěla natáčet i okamžiky slabší, bolavější. Věřím, že ten můj film je opravdu kompletní Karel Gott,” uvedla režisérka v rozhovoru pro Českou televizi.

„Natáčela jsem Karla od října 2018 až do jeho odchodu. Na začátku jsme samozřejmě nevěděli, jak to dopadne, že bude Karel nemocný, takže původní scénář měl být nadějeplnější. Karel se k nemoci ale stavěl statečně. A to v mém filmu také je a moc si toho vážím,” prozradila ještě. Snímek Karel je možné zhlédnout v kinech od 7. října 2021.

Tereza Pergnerová vyrazila na premiéru filmu Karel:

Související články