Tereza Maxová se narodila v Pardubicích a ve čtyřech letech se s rodinou přestěhovala do Ústí nad Labem. Jelikož byl otec Maxové chemik, vystudovala nejprve kráska chemické gymnázium.

Po maturitě v roce 1989 začala Tereza studovat práva na Univerzitě Karlově, ze školy ale po dvou letech odešla. Důvodem byla její touha po modelingové kariéře.

Teprve sedmnáctiletá Maxová se vydala do Paříže a jestli jí něco nechybělo, byla to kuráž. Do Francie dorazila pouze s velikým snem, batůžkem a mapkou Paříže. Maxová pak obcházela jeden casting za druhým a zalíbila se jednomu z nejslavnějších návrhářů. Karl Lagerfeld dal Maxové práci na další tři roky a od reklamy na zubní pastu, toaletní papír a další, se postupně vypracovala až na hvězdu světového formátu.

Návštěva dětského domova vše změnila, Maxová se charitě věnuje už pětadvacet let

V roce 1996 byla Maxová na vrcholu své kariéry, chodila přehlídky například pro Dior, Chanel, Prada, Gucci, Yves Saint-Laurent, Ralph Lauren a další vyhlášené značky.

Tehdy ale prožila modelka zlomový okamžik, po kterém se rozhodla založit vlastní nadaci. "Žila jsem ve Spojených státech, velmi se mi dařilo, můj život byl o módě, úspěchu, tak jsem se chtěla s někým, kdo to potřebuje, podělit. Přispívala jsem na různé charitativní projekty, ale nikdy jsem nevěděla, komu konkrétně pomáhám. Souhrou okolností jsem se ocitla v pražském kojeňáčku. Po této zkušenosti jsem nemohla jen tak odejít a tvářit se, že jsem nic neviděla," prozradila kdysi modelka v jednom rozhovoru.

Nadace Terezy Maxové za pětadvacet let svého působení pomohla tisícům dětí i rodin v tísni a není divu, že právě charitativní činnost modelku tolik naplňuje.

Modelka předává svým dětem znalost jazyků, doma používají čtyři

Tereza Maxová je trojnásobnou maminkou. Syna Tobiase má z prvního manželství s dánským tenistou Federikem Fetterleinem, za kterého se provdala v roce 2000, vztah ale nevydržel. Dceru Mínu a syna Aidena má s tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, kterého si vzala až po deseti letech soužití a narození dvou dětí.

Maxová žije s rodinou střídavě v Praze a Monaku a nedávno se vrátila zpátky do Čech. Jelikož modelka ovládá sama sedm jazyků, schopnost předává i svým třem potomkům.

"U nás doma slyšíte čtyři jazyky: češtinu, francouzštinu, turečtinu a angličtinu, ale když se nás pět chce dorozumět, tak mluvíme anglicky," prozradila hvězda před časem pro iDnes.cz.

Tereze Maxové přejeme krásné kulaté narozeniny a přejeme mnoho úspěchů i do budoucích let.

Modelka má se svým manželem i po letech krásný vztah.

Související články