Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných šmejdů vymyslela novou boudu na naše celebrity. Tentokrát se zaměříme na půvabnou herečku a moderátorku.

Od StarDance k Duetům a Ordinaci

Chce-li být sebelepší herečka slavná, nebo alespoň známá, musí být vidět v televizi. Tereza chytla příležitost za pačesy a začala moderovat Snídani s Novou. Pak přišlo pár dalších pořadů a nakonec televize udělala z Terezy hvězdu. Největší popularitu jí přinesla taneční show StarDance, kterou moderovala po boku Marka Ebena. I když za svým váženějším kolegou přece jen trochu pokulhávala ve vtipu i pohotovosti, nepokazila si to. Proto na ni nyní Česká televize vsadila znovu – bude moderátorkou soutěže Duety..., když hvězdy zpívají. Těžko říct, zda tenhle žánr bude důstojným nástupcem StarDance, ani nelze ještě odhadnout, jak to Tereza zvládne po boku nového parťáka Aleše Hámy. Sama přiznala, že má trochu strach. Pokud by to ale náhodou nevyšlo, nevadí. Tereza se pojistila – přijala roli v Ordinaci v růžové zahradě.

Kostkovi a bulvár

V souvislosti s rolí v nejsledovanějším seriálu i s moderováním Duetů bude o Terezu velký zájem ze strany novinářů. Jaký k nim má vlastně vztah? Její rodiče, Carmen Mayerová a Petr Kostka, patří k těm, kteří s bulvárem a vlastně ani s ostatními médii nekomunikují. Vzpomínám si, že jsem je jednou oslovila s žádostí o krátký rozhovor na téma manželství (patří k těm slavným, kteří spolu vydrželi opravdu dlouho). Odmítli, byť velmi zdvořile. Tereza je k novinářům vstřícnější – pochopila, že média hýbou dnešním světem. Při rozhovorech se však drží hlavně pracovních témat, maximálně mluví o svém malém synovi. Je bezprostřední, veselá a má smysl pro humor, ale také natolik chytrá, aby věděla, co říct a co si nechat pro sebe. Své odpovědi pak nemusí čtyřikrát měnit jako některé jiné celebrity. Prostě se s ní „dělá“ dobře. A jak působí na vás?