Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tereza Kostková popsala nebezpečné natáčení: Bylo to velký, měla jsem podlitiny

Tereza Kostková
Tereza Kostková
Zdroj: TV PRIMA
Tereza Kostková

Tereza Kostková je hlavní hrdinkou seriálu Hvězdy nad hlavou, kde hraje veterinářku Lucii. Na finální záběr čekal štáb několik týdnů a Kostková v něm točila reálný porod krávy. Kromě zážitku si ale hvězda odnesla z této scény pořádné podlitiny.

Tereza Kostková se na roli veterinářky Lucie v seriálu Hvězdy nad hlavou velice těšila. Nejspíš ale netušila, jaké zážitky si z placu odnese.

Během natáčení přichází herečka do styku s různými druhy zvířat a proto musela projít speciálním školením od veterinářů, aby byla připravená na každou situaci.

I když profesionálové ukázali hvězdě jak správně manipulovat se zvířátky, finální scéna se neobešla bez zranění.

Na porod krávy čekali filmaři měsíc

Natáčení seriálu Hvězdy nad hlavou tvůrci dokončili minulý rok v říjnu, stále jim ale chyběla jedna scéna. Na porod malého telátka, při kterém veterinářce Lucii nechtěně asistuje i architekt Veselý v podání Romana Zacha, musel celý tým čekat několik týdnů.

"Kvůli téhle scéně jsme se po měsíci vraceli zpátky do obce Sirá, kde byl statek, a natočili jsme poslední záběry seriálu," zavzpomínal Roman Zach pro TV Prima.

Tereza Kostková s krávou natáčela půl roku, v den porodu ale poznala, že zvíře není ve své kůži a její obavy se brzy potvrdily.

Kostkovou nakopla kráva: Bylo to velký

"Půl roku jsem s ní točila, už jsem ji znala. Viděla jsem, že ten den byla naštvaná, nechtěla nás tam a já popoháněla celý štáb. Ty krásné laskavé oči se změnily. Přípravy byly dlouhé, já v tom boxu byla sama a za mnou stála kráva. Kamera, připravíme se… a letěla jsem. Kráva mě nakopla. Bylo to velký, měla jsem podlitiny a boule. Lehce v šoku jsem tam stála, ten záběr si doteď pamatuju," prozradila Tereza Kostková, která se v tu chvíli zachovala jako hrdinka.

Místo aby se nechala herečka ošetřit, rozhodla se bez pauzy porod telátka dotočit, aby krávu štáb stresoval co nejkratší dobu.

Natáčení se zvířátky je občas plné překvapení.

Hvězdy nad hlavou Zdroj: Profimedia

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky