Zatímco většinu umělců pandemie připravila o živobytí, Tereza Kostková se rozhodně nenudí. Herečka ze svého pracovního kolotoče nevyskočila, a navíc jí přibyla péče o syna, který je stejně jako zbytek dětí v republice na distanční výuce.

„Stále každý den se probíram tématy a životem mých každodenních hostů v rádiu a objevuji zajímavé myšlenky, témata a schopnosti lidí. Navíc dotáčím film se slovenskou produkcí ‚V lete Ti poviem, ako sa mam‘, který samozřejmě půjde i u nás, a připravuji českou verzi krásných textů mého muže (tedy překládám ze slovenštiny), které budeme koncem roku vydávat knižně. Jinak vařím, venčím, zpívám si, uklízím a aktivně dozoruji distanční výuku osmé třídy,“ prozradila Kostková Šípu.

Kvůli domácí výuce si ale musela herečka zopakovat látku základní školy, spoustu věcí totiž zapomněla.

Tereza Kostková musela doma zavést režim

„Zjišťuji, že si toho mnoho nepamatuji, protože jen na základní škole je život rozdělený do předmětů. Následně vyžaduje více komplexního vnímání, jak víme, ale rychleji se znovu učím, co jsem už za ty roky zapomněla. Třeba takovou teorii fyziky chápu mnohem víc než v dětství, ovšem na vzorečcích vždy pohořím,“ směje se Tereza Kostková.

Školy jsou zavřené už téměř rok a za tu dobu se v hereččině domácnosti leccos změnilo. „Jak už to trvá dlouho, tak méně nadávám a víc máme systém. Myslím, že nadávat budeme všichni, až uvidíme to dědictví, které tahle doba v dětech zanechá. Ale každá těžká věc posiluje, tak třeba to dají lépe, než si teď myslíme,“ tvrdí moderátorka StarDance.

I když situaci kolem pandemie zvládá Kostková zatím na jedničku, přece jen se najdou drobné radosti života, které jí už začínají chybět.

Herečce chybí kosmetické salony, ráda o sebe nechává pečovat

„Co mi chybí v dnešní době? Běžný pozdrav bez roušky, usmát se na kolemjdoucího, jeden na druhého, dát si společnou kávu a probrat kosmetické novinky, chybí mi taková ta dámská chvilka, která koneckonců dělá tváři dobře, protože dělá dobrou náladu,“ odhalila Tereza Kostková, co jí nejvíce schází.

Nejvíce se herečka těší, až si bude moci zajít na kosmetiku, dle svých slov je na odborné péči o pleť doslova závislá.

„Mám drobnou závislost na masáži obličeje. A to na sobě člověk jen těžko sám zrealizuje, nebo já si to alespoň nedokážu představit,“ uzavřela. I proto se už nemůže dočkat, až se znovu otevřou kosmetické salony, kde se obvykle nechává pravidelně hýčkat. Nezbývá než doufat, že se pandemická situace dostane pod kontrolu, a my všichni se budeme moct vrátit do starých kolejí.

Zdroj: Šíp