Carmen Mayerová během pondělního představení pořádně vyděsila přítomné diváky, ale hlavně svou dceru, Terezu Kostkovou. Mayerové se na jevišti udělalo nevolno a její dcera musela volat sanitku.

Vyděšená herečka se pak omluvila divákům, že představení Na útěku nemohou z vážných důvodů dohrát.

"Do Rytířské ulice vyrážela v neděli po osmé večer záchranářská posádka. Sedmasedmdesátiletou ženu s nevolností odvezla do Nemocnice Na Františku," potvrdila informaci Blesku mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Mayerová si prošla peklem, návrat na jeviště nebyl snadný

Carmen Mayerová v minulosti několikrát přerušila svou hereckou kariéru. Nejtěžší byl pro ni návrat na jeviště poté, co se několik let starala o svou umírající matku. "Když maminka zemřela, měla jsem najednou prázdné ruce. Dcery už byly pryč, vnoučata odrostlá a pro mě bylo hodně těžké se vracet do divadla" přiznala kdysi Mayerová Sedmičce, kterou po pětiletém výpadku trápila především tréma.

Duševní zdraví herečky se poté natolik zhoršilo, že se to projevilo i na těle. "Já jsem musela, protože jsem měla velké neurologické potíže."

Matka Terezy Kostkové nakonec dobrovolně zamířila na psychiatrii. "Přišlo to od páteře a v podstatě to bylo psychické. Tělo a psychika se zhroutily. Když jsem pak zase začala mít práci, zájem a role, tak to pomalu odeznívalo. Člověk na tom musel pracovat," vysvětlila.

Musím zůstat v klidu

Ačkoliv Carmen Mayerová svým pondělním kolapsem všechny pořádně vyděsila, naštěstí už se cítí mnohem lépe. Lékaři jí doporučili několik dní odpočinku.

"Děkuji za optání. Musím zůstat pár dní v klidu a bude to dobré. To víte, stáří," napsala herečka Blesku z nemocnice.

Kostková s maminkou jsou na pódiu sehraná dvojka

Související články