Tereza Kerndlová, která žije se svým manželem Reném ve Španělsku, se vyjádřila k pravidlům, která u nás panují a na něž si všichni stěžují. Sama si totiž ve Španělsku prošla v loňském roce peklem a mnohem drsnějšími pravidly, která tam bylo nutné dodržovat.

„V tomto čase to loni začalo, uvízli jsme ve Španělsku na 110 dní. Nyní je to tady pořád trošku lepší než tenkrát a lepší než u nás,“ svěřila se pro Super.cz Tereza.

My si už rok neustále stěžujeme na nejrůznější omezení, ale chtělo by to podívat se na okolní státy, které měly pravidla mnohem drsnější, a nyní na tom rozhodně nejsou tak zle jako my.

Opravdový lockdown přišel až teď

„Až nyní v Česku zažíváte lockdown v tom pravém slova smyslu. My jsme loni ve Španělsku mohli jen 500 metrů od domu, na nákup mohl jít jen jeden člen rodiny, také do lékárny. Chodil Renda. Já jsem byla sedm týdnů skutečně zavřená doma,“ pokračovala Kerndlová.

My takhle drsná opatření nemáme ani teď, když jsou nemocnice přeplněné, péče o jiné než covidové pacienty v podstatě neexistuje a zdravotníci jsou vyčerpaní k smrti.

„Zákaz přejíždění z okresu do okresu, z města do města, to tady bylo naprosto běžné. Nyní je to teprve pár dní zrušené. Minimálně půl roku v kuse to trvalo. Byla to tady pro lidi normální, běžná věc. Přísné restrikce dle mě mají význam, smysl,“ řekla veřejně svůj názor zpěvačka, která si tím rozhodně udělala mezi Čechy nepřátele.

Situace ve Španělsku se zlepšila

Možná má ale pravdu. Situace ve Španělsku se zlepšila a opatření se začala rozvolňovat. Konečně lze zase cestovat, chodit do kadeřnictví, restaurací či za kulturou.

„Nyní je to volnější, je to pár dní zpět, co se povolilo ježdění do jiného města. Fungují kadeřnictví, restaurace. Obchody zavírají v 16 hodin, restaurace v 18 hodin. Lidé dodržují rozestupy, snaží se, aby všechno bylo dobré jako dřív,“ pochvaluje si krásná Tereza.

Myslí si, že právě díky dodržování pravidel se ani jeden z manželů koronavirem nenakazil. Tráví prostě většinu času doma, a když jdou ven, je to vždy s ochrannými prostředky. Dezinfekční gel na ruce používají několikrát denně a na hygienu pečlivě dbají.