Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Hlůšková se na své propuštění řádně nachystala: Začala novou kariéru

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková už odpočítává pouhé dny do zásadního soudního stání, díky kterému by se mohla po více než třech letech vrátit domů ke své rodině. Čekání si navíc zkrátila zajímavým koníčkem, kterému by se chtěla věnovat i v budoucnu.

Tereze Hlůškové se v roce 2018 obrátil celý svět naruby. Tehdy měla Češka veliké plány, chtěla cestovat po světě a živit se jako modelka. Vše se ale zvrtlo, když letištní celníci našli v jejím kufru bezmála devět kilogramů heroinu.

Ačkoliv Hlůšková od začátku tvrdila, že je nevinná a o drogách ve svém zavazadle nevěděla, soud jejím slovům neuvěřil a poslal ji na osm let a osm měsíců nepodmíněně za mříže.

Pašeračka se proti rozsudku ihned odvolala, její termín u soudu byl ale celkem třikrát zrušen. Zadržená Češka se proto rozhodla již poněkolikáté vyměnit právníka, kterému se konečně povedlo své klientce vybojovat nový odvolací soud, který proběhne již za dva týdny. 

Hlůškové zbývají do osudového stání u soudu pouhé dny

Nový právník Terezy Hlůškové Navíd Básir je špičkou v drogových případech a má s podobnými kauzami bohaté zkušenosti. Za krátkou dobu se mu podařilo pro Hlůškovou vybojovat vysněný termín u odvolacího soudu.

„Vrchní soud oznámil Tereze během koronavirové pandemie velké zprávy. Terezino čekání skončilo. Tímto vás informujeme, že případ Tereza Hlůšková vs. stát je stanoven soudem na 17. června 2021,“ dočkala se podle Blesku Hlůšková po letech čekání konečně dobrých zpráv. U příležitosti muslimského Svátku přerušení půstu se navíc pákistánská vláda rozhodla snížit vězňům tresty, bývalé modelce tak z celkového trestu odečetli další měsíc. (Za tři a půl roku se tato situace stala opakovaně.)

Ubývající měsíce z celkového trestu a blížící se soud nejsou jediné důvody k radosti Hlůškové, jako bonus dostala od předsedy vlády nečekaný dárek.

Pašeračka Tereza H. v base rozjela novou kariéru, bude z ní po návratu do Česka celebrita?

„Tereza obdržela pěkný dárek od paňdžábského předsedy vlády Usmana Bazarda. Ten kvůli pracovním závazkům nemohl jít sám do vězení, ale poslal svou asistentku, aby dárky vězeňkyním rozdala,“ prozradil Blesku pákistánský novinář Alí Aršád.

Hlůšková se prý chystá nový šatník nosit i po svém propuštění a možná poslední dny za mřížemi si zkracuje novým koníčkem.

Dříve se pašeračka věnovala ve volných chvílích hlavně studiu islámu a místních zvyků, když ale vycítila možnost svého odchodu z věznice Koh Lakhpat, začala si dělat zadní vrátka. 

„Tereza začala ve vězení navrhovat oblečení,“ překvapil Aršád novou informací. Že by se exmodelka chystala na comeback jako módní návrhářka a využila své nabyté popularity z drogové aféry? To vše se ukáže již za pár dní…

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky