Tereza H. strávila v pákistánském vězení za pašování drog téměř čtyři roky. Loni v listopadu se po několika odložených soudech konečně dostala ven, díky skvělé obhajobě Saifa Ul Malúka. Radost z propuštění ale neměla dlouhého trvání.

Proti rozhodnutí soudu se totiž postavila celní správa. Strážci hranic podali na Terezu H. stížnost a znemožnili jí tím odletět z Pákistánu.

Nyní čeká pašeračka na termín stání, který se ale neustále posouvá, a proto se pokusila Tereza vzít situaci do vlastních rukou.

Nepovolili jí odcestovat

"Tereza jela na letiště, tam jí ale nepovolili odcestovat zaměstnanci celní správy. V prohlášení u soudu Tereza uvedla, že jí celníci berou svobodu," prozradil Expresu muž, který sleduje kauzu přímo z místa dění.

Pokus o útěk nakonec pašeračce neprošel, soudu by se ale měla dočkat ještě tento měsíc.

"Soud by měl rozhodnout do dvou týdnů," dodal zdroj webu.

Čtyři roky hrůzy

Terezu H. zadrželi na letišti v Láhauru v roce 2018. U Češky v kufru tehdy našli celníci bezmála devět kilogramů heroinu.

Za pašování drog dostala rodačka z Uherského Hradiště 8 let a 8 měsíců natvrdo, nakonec si odseděla necelé čtyři roky

Od listopadu loňského roku čeká Tereza H. na svobodě, v opuštění země jí ale zatím brání celní správa, která zadržela její doklady a odmítá je vydat dříve, než proběhne řádný soud.

Tereza H. se pokusila dostat domů útěkem přes hranice