Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Strach o život: Pašeračka Tereza na samotce, ve věznici řádí koronavirus

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková si již druhým rokem odpykává svůj téměř devítiletý trest v pákistánském vězení a stále věří, že se jí podaří zmírnit rozhodnutí soudu. Nyní ale řeší zadržená pašeračka mnohem vážnější problémy, do věznice totiž dorazila panika z koronaviru a Tereza se dobrovolně zavřela na samotku.

Tereza Hlůšková jakoby měla smůlu. Její případ soudci neustále odkládají, ačkoliv se jedná o velmi kontroverzní kauzu, není jí věnováno příliš pozornosti. Česká pašeračka nemá u pákistánského soudu zrovna nejlepší jméno a žalobce pro ni usiluje o co nejvyšší trest. Zatím ale Hlůšková stále čeká na svůj odvolací proces, který dodnes neproběhl.

Dle posledních informací měla zadržená dostat nový termín k soudu na začátek března. Jenže, celosvětová pandemie nejspíš zapříčiní další zvrat, a Češka se svého procesu jen tak nedočká. Navíc přímo ve věznici v Koh Lakhpat už vir propukl a Hlůšková se v panické hrůze nechala uvěznit na samotce.

Hlůšková má opět obavy o své zdraví

Ve věznici Koh Lakhpat je okolo tří tisíc vězňů a na toto množství lidí je pouze jeden lékař. Jakákoliv vážnější nemoc může znamenat pro zadržené velké problémy. Své o tom ví i Hlůšková, která během letních období trpěla na vyrážky a záněty, a vyžádat si pomoc bylo takřka nemožné. Nyní je však hrozba mnohem větší, jelikož přímo ve městě bylo zaznamenáno několik desítek případů nákazou COVIDEM-19.

Češka se koronaviru obává natolik, že přijala několik drastických opatření.

Hlůšková ve věznici přestala jíst a je na samotce

Obavy o své zdraví vyřešila Tereza Hlůšková opravdu radikálně, úplně se odřízla od ostatních vězeňkyň. Aktuálně je zavřená na samotce a přestala se stýkat i se svou nejlepší kamarádkou a jejím synem.

Přitom právě přátelství ostatních žen bylo pro českou pašeračku jedna z věcí, která ji držela nad vodou. Toho se ale vyděšená Hlůšková zřekla, zdraví je prý přednější. Kromě omezení styku s ostatními přestala Tereza také jíst veškerou vězeňskou stravu a nechává si nosit vlastní od svého právníka Alího Aršáda.

"Celý den jen leží na posteli a dokonce se přestala zajímat i o synka své spoluvězeňkyně," popsal Blesku zástupce Terezy její aktuální rozpoložení. Jak se bude situace s pandemií vyvíjet zatím nikdo nedokáže odhadnout. Jedno je ale jasné, kauze Hlůškové to rozhodně nepomůže, a nejspíš bude muset další měsíce čekat a užírat se v cele...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky