Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tereza Fajksová: Některé dívky měly umělá prsa, rty i pozadí

Tereza Fajksová: Některé dívky měly umělá prsa, rty i pozadí
Tereza Fajksová: Některé dívky měly umělá prsa, rty i pozadí
Zdroj: Story

Nejkrásnější dívka planety Miss Earth 2012 Tereza Fajksová (23) na Filipínách obstála v konkurenci 80 krásek. Zůstává ale nohama na zemi.

Když se balila na finále prestižní soutěže, ani nepomyslela na to, že na Filipínách zůstane tak dlouho. Proto když před pár týdny přistála na Ruzyni, maminka jí na letiště musela přinést zimní oblečení. „Přijela jsem z 35 stupňů ve stínu do minus pěti. To byl první šok. A z časového posunu o sedm hodin jsem se nevzpamatovala ani po týdnu,“ přiznala sympatická kráska z moravských Ivančic.

Byl to váš nejdelší a nejvzdálenější výlet?
Už jsem byla dvakrát v Číně, něco kolem měsíce. Filipíny ale byly mojí opravdu nejdelší cestou.

Jaká je to země?
Příjemně mě překvapili místní lidé. Jsou milí, pracovití, charizmatičtí, moc o vás pečují. Co mě zaskočilo, byly dopravní zácpy. To jsem ještě nezažila. Jedete z bodu A do bodu B, což tady trvá obyčejně pět minut, tam jeden a půl hodiny, na místě třeba stojíte půl hodiny. Co mě ale nadchlo, byly místní pláže. Bohužel tu jednu z nejhezčích na světě, která se jmenuje Burakai, jsem nenavštívila. Tak snad někdy jindy. A co mě ještě udivilo? Že všichni zpívají. Jsou velice zpěvný národ.

Takže platí co Filipínec, to muzikant?
Ano. Už na základní škole se mohou rozhodnout, zda chtějí zpívat nebo tančit, a většina volí právě zpěv. Ať jste zedník nebo politik, umíte zpívat. To je nádherné.

Na soutěži Miss Earth jste byla měsíc a dva týdny. O soužití královen krásy se přitom vyprávějí hotové báje. Prý si závidějí, dělají si naschvály.Jaké jsou vztahy mezi děvčaty?
Já byla na pokoji se Slovenkou, hned jsme si padly do oka. Povahově jsme úplně stejné, takže bylo od rána do večera o zábavu postaráno. Milé a přátelské byly i ostatní dívky. Všechny ty řeči jsou předsudky.

A co dívky z Latinské Ameriky, které na sobě pracují už od dětství a zákroky plastických a estetických chirurgů se netají...
Jsou tím známé, ale že bych jich měly moc, to se říct nedá. Některé měly umělá prsa, jiné pozadí, rty, vybělené zuby, ovšem tím to končí. Ale opravdu se na to připravují už odmalička, a já jim to nemám za zlé. Zrovna Brazilka a Venezuelanka byly opravdu krásné.

Vy jste se na rozdíl od nich v mládí věnovala volejbalu. Proč jste toho musela nechat? Kvůli zranění?
Měla jsem problémy s koleny, utrhla jsem si šlachy v rameni a bolela mě záda. Že jsem toho musela nechat, mrzí hlavně mého tatínka, velkého milovníka volejbalu. Ten mi to nemůže odpustit. Mně to chybí, ale stejně nemám čas.

Tak váš úspěch na Miss Earth ho možná obměkčil, ne?
Ne. I když jsem vyhrála ten titul, řekl mi, že kdybych zůstala u volejbalu, taky jsem mohla zažít pocit vítězství díky zápasové zátěži podstatně víckrát. (smích) Tatínek je takový vtipálek.

Čím Tereza zaujala porotu, se dočtete v aktuálním čísle časopisu Story

Právě vychází nové číslo společenského týdeníku STORY

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Bára Seidlová
  • Phil Collins, skvělý muzikant, mizerný táta
  • Jaký recept na lásku mají VIP páry?
  • Life style: Inspirace na zimu

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky