Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tereza Brodská ničeho nelituje

Tereza Brodská ničeho nelituje
Tereza Brodská ničeho nelituje
Zdroj: Story

Herečka Tereza Brodská (44) přiznává, že možná právě teď uzrál čas vrátit se na divadelní prkna.

Po odchodu ze seriálu Ulice, kde si ji diváci oblíbili coby Báru Jordánovou, uvažovala o tom, že herectví prozatím pověsí na hřebík a bude se věnovat režii. Do toho ale přišly dvě nabídky, které se neodmítají, a vysněné natáčení dokumentu musela odložit. Teď oba projekty dokončila, tak možná bude mít víc prostoru pro rodinu, sny a relaxování.

Do nově otevřeného salonu v Teplicích jste přijela spolu s Jitkou Čvančarovou, s níž jste se spřátelila v průběhu natáčení Dokonalého světa... Kupodivu až na konci natáčení, až po dlouhých devíti měsících. (smích) Ale stálo to za to, pořád jsem za naše přátelství moc ráda.

Kdyby přišla nabídka na pokračování tohoto seriálu, přijala byste ji?
Všichni víme, že nepřijde.

Proč?
Když se reprízoval Dokonalý svět, odvysílali tři díly a pak to ukončili kvůli nízké sledovanosti. Přitom mně i spoustě známých se dost líbil a ptali se, proč třeba není na DVD a podobně. Oslovovali mě i lidé na ulici, ale asi tohle téma není zrovna šálek kávy pro tenhle národ.

Také mám na něj pozitivní ohlasy. Doplatil možná na to, že prostě nebyl z divácky tolik vděčného lékařského nebo školního prostředí...
Právě. Přitom to bylo vtipné, natočeno, řekla bych, i s takovou karikaturou, nechyběly ani životní příběhy, které prožíváme všichni. Akorát byly zasazené do prostředí módy a lifestylu. Mně se to moc zamlouvalo. Ráda na to vzpomínám.

Před časem, po odchodu ze seriálu Ulice, jste se nechala slyšet, že byste ráda zkusila režii dokumentu. Jak to celé dopadlo?
Já dokonce zaslechla, že jsem ten dokument udělala a bylo to fiasko. (smích) Přitom jsem ani nezačala. Ano, uvažovala jsem o tom, protože jsem dlouho neměla žádnou pracovní příležitost. A tak jsem si řekla, že si začnu plnit sny. Nicméně člověk nemá nic plánovat, protože jsem ve stejné době dostala dvě krásné nabídky. Tři měsíce jsem s Karlem Rodenem točila seriál Terapie pro HBO. To byla velká zkušenost, skutečně jsem nikdy nic takového nezažila. A 19. září jsem dokončila televizní film režisérky Terezy Kopáčové.

Máte na mysli nový příběh z cyklu Nevinné lži, který volně navazuje na divácky hodně oblíbené Soukromé pasti?
Ano. A bylo to opravdu zajímavé. Šlo o lesbickou tematiku. Moc jsem stála o to, aby režisérkou byla právě ona.

Prozradíte něco bližšího o svojí postavě?

Představuju laborantku v reprodukční bance, kde jsem před lety ilegálně oplodnila svoje přítelkyně. Jejich děti pak vyrostly a chtěly poznat svého otce. Je to hodně kontroverzní téma. Partnera mi hrál Hynek Čermák, kterého jsem měla tu čest potkat až při práci na tomhle filmu. Naprosto mi učaroval ve snímku Nevinnost. Je to nesmírně milý a šikovný člověk.

Byla řeč o Ulici... Mrzí vás odchod z tak úspěšného a populárního díla?
Ne. Odhodlávala jsem se k tomu dva roky. Než se pro něco rozhodnu, pečlivě to zvažuju. A pak nelituju. Myslím, že těch šest let stačilo, že jsme si vzájemně všechno dali a neměli jsme už na čem dál stavět.

Umíte si představit, že byste naskočila do nějakého dalšího seriálu?
Problém je v tom, že ty, co se teď točí, jsou - co se týče kvality - dost rozdílné. Nedávno jsem měla možnost vidět některé s podobnou tematikou, a rozdíl byl obrovský. Uměla bych si představit, že přijmu roli v seriálu, ale musel by být dobře napsaný a natočený. A to byl z těch všech, co jsem viděla, jen jeden.

Který?
To bych si nechala pro sebe, musím být trochu diplomat. (smích)

Neoplakáváte, s nadsázkou řečeno, ústup ze slávy? Být každý den na obrazovce, to je pro herce docela cenná devíza.
Nepociťuju to tak. Upřímně vám řeknu, že když seriály nesledujete, ani nevíte, co tam hraje za herce. Teď jsou tam tací, kteří nejsou moc známí. Takže co se mé osoby týče, nic negativního nevnímám. Žádné trápení.

Pokračování rozhovoru si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Story

Další zajímavé rozhovory a články si můžete přečíst v novém časopise Story

Právě vychází nové číslo společenského týdeníku STORY

V novém čísle najdete:

  • Tereza Brodská si plní své sny
  • Pavlína Němcová. Bude vozit dvě miminka?
  • Stylový trenčkot
  • LIFE STYLE 30 stran inspirace
  • Monika Marešová. Hnízdečko v přírodě.

 

  Zdroj: Story

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Anne Hathaway: Princezna se vdala

Tak zněl jeden z mnoha novinových titulků, které nedávno obletěly filmový svět. Herečka Anne Hathaway (29) si totiž tajně a bez okázalostí vzala…

Akční letáky