“Víte, když nad tím tak přemýšlím, tak si myslím, že jsem toho po mamince až tak moc nepodědila. Naopak mi připadá, že čím jsem starší, tím víc se podobám spíš tatínkovi - povahou, chováním nebo třeba přístupem k práci,” uvedla Tereza Brodská pro Kafe.cz.

“Co mám ale určitě společného s maminkou je to, že maminka byla vždycky vynikající kuchařka. Tak to mám po ní, já také hrozně ráda vařím a ona vařila vždy také ráda,” prozradila talentovaná herečka s úsměvem.

“Napadá mě možná ještě jedna vlastnost, která bývá obvyklá spíš pro ženské, a to je, že si umím práci netahat domů. To je totiž hrozně důležité - práci je potřeba večer zkrátka nechat v ateliéru a rozhodně si ji nenosit s sebou domů. Protože když to děláte, je to absolutní konec, to se zblázníte,” vysvětlila Tereza Brodská svůj přístup k životu.

Vlastně jsem měla čtyři rodiče

První roky života strávila Tereza Brodská se svou tetou Blankou, sestrou Jany Brejchové, která v době, kdy byla její dcera malá, šla z role do role a než aby dceru vláčela s sebou po jednotlivých natáčení, raději ji svěřila do péče své starší sestry. Na roky v rodině tety vzpomíná ale oblíbená česká herečka pozitivně a své matce rozhodnutí nezazlívá. Naopak se mnohokrát nechala slyšet, že díky tomu měla vlastně rodiče ne dva, ale čtyři.

V současné době žije Terezina maminka Jana Brejchová v léčebně dlouhodobě nemocných, který patří k pražské motolské nemocnici. Její křehký zdravotní stav vyžaduje stálou lékařskou péči - po zlomenině krčku v roce 2014 se herečka přestala sama pohybovat a kvůli neurologickému nálezu na mozku již bohužel nepoznává ani své nejbližší. Tereza Brodská ji v LDN pravidelně navštěvuje a dohlíží na to, aby jí po stránce péče nic nechybělo.

Související články