Tatu: Před 20 lety ovládly hitparády. Co dělají dnes, žijí stále spolu?

Tatu včera a dnes
Tatu včera a dnes

Vzpomínka na dvě rozverné dívky ve školních uniformách, které se k sobě měly a zpívaly o nepochopení svým okolím vzbuzuje  spíš pousmání. V roce 1999 vtrhly na hudební scénu jako uragán a způsobily pořádný rozruch.

V novém

Když na sklonku tisíciletí vtrhly do světových hitparád dvě domnělé ruské lesbičky, kterým nebylo žádné ožehavé téma svaté, nosily školní uniformy a líbaly se na potkání, svět byl na nohou. Dnes jsme sice na vášeň během koncertů zvyklí, ale před dvaceti lety byl takový cirkus stále ještě tabu. Tatu plnily všechny časopisy a hrdě se hlásily ke své náklonnosti ke stejnému pohlaví. A Rusko získávalo na popularitě. Těžko říct, jestli posluchače zajímala víc hudba nebo samy dívky. Většině jistě utkvěl v hlavě hit ze začátku kariéry Nas ne dogonyat. Fungovaly spolu dlouhých deset let.

Tatu

Od začátku

Otázkou zůstává, nebyl-li celý projekt Tatu jen experimentem dětského psychologa, který dal při hudebním konkurzu dohromady Lenu Katinu a Juliji Volkovou. Potkávaly se v dětském souboru Něposedy a Ivan Šapovalov (psycholog, později hudební producent) je velmi dobře znal. Dvě dospívající rebelky hnal dopředu a vznikaly kontroverzní videoklipy. Prostyje Dviženija (obyčejné pohyby) mluví samy za sebe! Dotáhly to až do Eurovize, kde jim diváci nakonec přiklepli třetí místo.

Hra na lásku

Součástí jejich příběhu bylo i dojemné vyprávění o lásce a na lesbický pár si hrály až do roku 2003. Když ale Julija otěhotněla s Pavlem Sidorovem, nebylo o čem mlžit. Druhé dítě přivedla na svět o tři roky později s Parvizem Yasinovem. I přes její mateřské povinnosti existovala skupina Tatu až do roku 2009 a ve velkém propagovala lásku bez ohledu na pohlaví a nálepky.

Tatu

2019?

Julija Volkova žije sama s dětmi a příležitostně vyjíždí na menší koncertní šňůry, Lena Katina je prototypem biomatky, žije ve spokojeném manželství, pracuje v rádiu a pravidelně se objevuje na titulních stránkách časopisů pro nastávající maminky. Po Tatu se slehla zem. Možná i proto, že žádný experiment netrvá věčně. A i když se Šapovalovi podařilo vzkřísit zajímavou myšlenku, přinejmenším Julija ji až tak pevně nesdílí. Komentář z roku 2014 mluví za vše:

"Muž by měl být pravým mužem, dvě dívky spolu jsou estetické, dva muži jsou ale hnus, nicméně proti homosexuálům nic nemám. Pořád jsou o něco lepší, než zloději a vrazi.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky