Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tatiana Kulíšková: I o vlastního manžela přišla stejně jako její Jana o Vaculíka

Tatiana Kulíšková s Lukášem Vaculíkem ve filmu Láska z pasáže
Tatiana Kulíšková s Lukášem Vaculíkem ve filmu Láska z pasáže
Zdroj: ČSFD
Tatiana Kulíšková s Lukášem Vaculíkem ve filmu Láska z pasáže

Když Lukáš Vaculík s režisérem Jaroslavem Soukupem v roce 1985 objížděli venkovské premiéry filmu Láska z pasáže, fanynky vřeštěly, jako by přijela kapela Beatles. Která mladá slečna si tenkrát nepředstavovala, že je sama tou Janou, se kterou Vaculík sehrál dojemnou love story ze šmelinářského prostředí špinavých pražských pasáží?

Vaculíkova herecká partnerka Tatiana Kulíšková (58) nebyla typem výrazné krasavice, ale do příběhu svým zjevem jemné slušné holky doslova zapadla. S Vaculíkem vytvořila nezapomenutelný pár, jemuž se citové pouto dalo věřit. Po úspěchu Lásky z pasáže jsme však Tatianu přestali na plátně vídat, jako by na rozdíl od Vaculíka zůstala herečkou jedné role.

Ve skutečnosti se Tatiana aktivně věnuje herectví dodnes, český divák na ni pozapomněl spíš z důvodu, že jde o herečku slovenskou, která působí převážně ve své rodné zemi. Kromě angažmá v trnavském divadle v minulosti hodně natáčela pro slovenskou televizi, loni se ještě objevila v seriálech Hotel a Prázdniny.

Tatiana Kulíšková s Lukášem Vaculíkem ve filmu Láska z pasáže Tatiana Kulíšková s Lukášem Vaculíkem ve filmu Láska z pasáže Zdroj: ČSFD

Tragický konec filmu Láska z pasáže jako by předpověděl její skutečnou životní tragédii. Stejně jako přišla o svého partnera na plátně, ztratila i svého prvního manžela Pavla Juráně. Ten se v pouhých 28 letech nešťastnou náhodou utopil. Tatiana byla jeho smrtí naprosto zdrcená a nedokázala si představit, že by si ještě někdy našla někoho jiného. "Když zemřel, měla jsem pocit, že už nikdy nebudu mít děti, nepotkám žádného muže," svěřila se herečka v pozdějším rozhovoru. Osud ale rozhodl jinak a poslal jí do cesty nového partnera, se kterým počala syna Adama.

Dneska má Tatiana sice nějaká ta kila navíc, ale působí spokojeným a vyrovnaným dojmem. Jak se od natáčení Lásky z pasáže změnila, uvidíte ve fotogalerii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU