Herečka Tatiana Dyková, za svobodna Vilhelmová, si s muži prožila řadu trápení. Její vztah s filmařem Pavlem Čechákem, se kterým má syny Františka a Cyrila, se po několika letech rozpadl a zkušenost má bohužel také s domácím násilím. 

“Prostě jsem si myslela, že je to ta správná láska. A víte, jak se říká o těch bitých a týraných ženách: Jak to mohla nechat dojít tak daleko, proč hned nevzala roha? Jenže ono je to strašně těžký – i já jsem si samozřejmě myslela, že je to rána z lásky, že je tak zoufalej nebo jsem ho tak moc vytočila, chudáka malýho, až mi ji musel vyšít. Takhle si to holky omlouvají a já taky,” svěřila se před časem časopisu Instinkt.

Po čase si naštěstí uvědomila, že tudy cesta nevede, a z nefunkčního vztahu odešla. Využila přitom toho, že odjížděla natáčet mimo Prahu, a k tehdejšímu partnerovi, jehož identitu nikdy neprozradila, se již nevrátila.

Vztah se zajíčkem si musela obhájit

Když se seznámila se svým současným manželem, hercem Vojtou Dykem, musela jejich láska ustát hned několik zkoušek. Prvním z nich byly předsudky veřejnosti. Jejímu vyvolenému totiž tehdy bylo teprve 26 let a neměl závazky, zatímco Tatiana byla o sedm let starší, rozvedená a se dvěma malými syny. 

Oba byli ale velmi zamilovaní, a tak si z odsudků okolí nic nedělali. Po čtyřech měsících vztahu nicméně přišla další rána. Herečka onemocněla zánětem mozkových blan, se kterým byla také hospitalizovaná a nějakou dobu se dokonce nevědělo, zda nemoc nebude na jejím zdraví mít trvalé následky. 

“Provedlo nás to takovým těžkým obdobím, i když jsou na světě samozřejmě horší věci, lidi přijdou o nohy, mají rakoviny a tak dále. Ale v tu chvíli neexistuje horší věc, než kterou právě prožíváte. Teďka už ale říkám, že to byl nejkrásnější dárek, který jsme mohli od života dostat. Je dobrý na to nahlížet tak, že to kvůli něčemu přišlo, pak vás to může posunout a ta nemoc má léčivý účinky,” zavzpomínal na temné období Vojta Dyk pro Blesk. 

Tato zkušenost jej prý dokonce přiměla zásadně změnit životní priority a pomohla páru také narovnat vztahy v rodině. “Máte ženu v nemocnici a neví se, co s ní bude. Do toho rekonstruovala byt a taky jsme museli začít komunikovat s Pavlem, tatínkem jejích synů,” vysvětlil Dyk, jaké problémy z nemoci jeho partnerky vyvstaly.

Místo rozchodu nečekaně přišla svatba

I toto období spolu ale zdárně překonali. V roce 2013 se jim narodil společný syn Alois a nadále spolu spokojeně žili. V roce 2018 nicméně přišla první hlubší krize, kdy dvojice zvažovala, jestli jejich vztah má vůbec ještě smysl. Povídá se, že se tehdy Vojta Dyk dokonce od rodiny na čas odstěhoval, což řada lidí předpokládala za předznamenání konce. Pár ale opět všechny překvapil. Na jaře roku 2019 totiž oba umělci oznámili, že se stranou veškeré mediální pozornosti tajně vzali. 

Po období opětovné zamilovanosti se nicméně začalo znovu šuškat, že mezi manžely to je velmi napnuté. Povídalo se o údajném románku Vojty Dyka s kolegyní Beátou Kaňokovou a podezření vzbudil také jeho nedávný náhlý konec v Karlínském divadle. Ten měl podle informací z kuolárů být zapříčiněn tím, že se zde herec až příliš sblížil s jistou mladou herečkou. 

Tatiana Vilhelmová má být nyní navíc velmi nespokojená s tím, že na rodinu její muž nemá v poslední době příliš mnoho času. To není nic překvapivého vzhledem k tomu, že řadu měsíců strávil přípravou na natáčení filmu Il Boemo o hudebním skladateli Josefu Myslivečkovi, jehož rolí dlouhou dobu doslova žil. 

Životní rozhodnutí Tatiany Dykové

Že se její život dostal na určitou křižovatku, přiznala Tatiana Dyková nedávno také v rozhovoru pro server Aha!, kterému popsala své momentální rozpoložení. “Teď jsem v depu a rozhoduji se, po jakých kolejích se vydám. Cítím, že je důležité věnovat se sama sobě. Je těžké si o tom povídat, ale zároveň mám pocit, že stačí naznačit a ženy vědí, co tím myslím,” sdělila poněkud nejednoznačně. 

Vzhledem k tomu, že právě tento pár o svém soukromí obvykle veřejně příliš nemluví, informací není málo. V Praze se ale povídá, že prochází další velkou krizí a téma rozvodu je dokonce již na stole. Pokud by k němu ale mělo dojít, je velmi pravděpodobné, že se o něm veřejnost stejně jako o veselce dozví teprve s časovým odstupem.

Související články