Ve středu se konalo líčení ve věci obžaloby, a zatímco Brzobohatý se soudu sám zúčastnil, jeho exmanželka vyslala pouze svou právní zástupkyni.

Hudebník je přesvědčený, že modelka Taťána Kuchařová poskytla médiím plné znění jejich církevní žaloby, na základě které by měli být rozvedeni nejen před státem, ale také před církví. 

Za zdmi soudní síně přitom zazněly věci, o kterých prý Brzobohatý dosud neměl ani tušení a které ho hluboce zasáhly. Po skončení celého jednání tak jen těžko hledal slova, kterými by své dojmy popsal.

“Já jsem upřímně ještě v emocích, takže já se k tomu ani nechci vyjadřovat a počkám až na výsledný verdikt soudce,” uvedl pro redakci Extra.cz s tím, že nejvíce ho udivilo zejména svědectví redaktora Luboše Procházky. 

Kuchařová měla být iniciátorkou zveřejnění žaloby

Ten před soudem uvedl, že Kuchařová na něj měla vyvíjet nátlak, aby uveřejnil informace, týkajícího se soukromého života, který se svým exmanželem Brzobohatým dříve vedla. 

Luboš Procházka přiznal, že obsah církevní žaloby mu skutečně v minulosti poskytla právě Taťána Kuchařová, o čemž prý její bývalý muž dosud nevěděl a velmi ho to zasáhlo. 

“Ne, já jsem 90 % z toho, co zaznělo, vůbec netušil. Co se týče naděje, v rámci těchto věcí se snažím být nohama na zemi. Já vůbec netuším, co bude v rámci té protistrany za argumenty. Je to ještě strašně čerstvé,” vysvětlil Brzobohatý. 

S novinářem si prý Kuchařová psala delší dobu

Modelka měla být s Procházkou v kontaktu delší dobu a údajně mu poskytovala různé citlivé informace s cílem jejich uveřejnění. Ondřej Brzobohatý ohledně toho podle svých slov pociťuje zklamání. 

“Já jsem netušil, že ta fakta jsou daleko krutější, než jsem si vůbec myslel. Já jsem opravdu ještě v emocích. Je toho hodně, co jsem tam zaslechl, nechci zmiňovat ani nic konkrétního,” řekl. 

“Od prosince jsme řešili věci, které se týkaly církevní anulace, ale soukromě na její žádost. Taťána se mi sama svěřovala s tím, co s ním prožila. Nic se nedávalo do médií, byl jsem požádán jejím právníkem, abych nikam nedával obsah církevní žaloby, kterou mi poskytla, protože by to nebylo pro církevní proces dobré,” uvedl Luboš Procházka před soudem podle Extra.cz.

Modelka popírá, že by Procházkovi vydávala pokyny

“S Taťánou jsem o tom komunikoval. Začal se na mě stupňovat nátlak, proč s tím Blesk něco nedělá. Do skupin na internetu navíc lidé začali častěji psát, že má Ondřej dvojí identitu. Dávala mi najevo, ať něco uděláme, ať už se děje něco s informacemi o jeho dvojí identitě,” pokračoval dále Procházka s tím, že v dubnu skutečně podklady předal šéfredaktorovi. 

Právní zástupkyně modelky jménem své klientky sdělila, že Taťána Kuchařová si stojí za tím, že žádné pokyny ke zveřejnění informací nevydala.

Související články